HABER /  POLİTİKA

İYİ Partili İsmail Koncuk belgeyi paylaşıp bombayı patlattı: Hayırdır, seçim mi var?

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, Çatalca Milli Eğitim Müdürlüğü'nden öğretmelere "Seçimde görev almak istiyor musunuz?" yazısı gönderildiğini ileri sürdü.

İddiasına dair yazıyı da Twitter hesabında paylaşan İsmail Koncuk, "Hayırdır? Seçim mi var? Bu talimatı, Çatalca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne kim verdi?" ifadelerini kullandı.

Seçim listesi hazırlığı

“Acele” notuyla ve Çatalca İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Erşahin imzasıyla gönderildiği ileri sürülen yazıda, “Ekli listede bulunan seçim görevlileri listesine boş bulunan yerlerin, excelin formatı bozulmadan doldurularak mesai bitimine kadar Müdürlüğümüze gönderilmesi hususunda bilgi ve gereğini rica ederim” deniyor.

"4,5 yıl sonra yapılacak seçime mi hazırlık yapılıyor?”

Koncuk, ilgili paylaşımına “Hayırdır? Seçim mi var? Çatalca İlçe MEM, seçimde, görev almak isteyip, istemediğini öğretmenlere sormuş. Bu talimatı, Çatalca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne kim verdi? 4,5 yıl sonra yapılacak seçime mi hazırlık yapılıyor?” notunu düştü.

"Yeni tarih verilerek hatalı işlem yapıldı"

Çatalca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, söz konusu belgenin daha önce düzenlenen bir belgenin yeni tarih verilerek hatalı işlem yapılmasından ibaret olduğu belirtilirken, belgenin geçersiz kılındığı kaydedildi.

Koncuk'un ilgili paylaşımı şöyle:

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Zorla benimle birlikte oldu! Nazan Kaya itiraf etti Esra Erol yakalattı Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Ziraat Katılım 250 milyon dolarlık sendikasyonu
Borçlu olan enerji sektörüne fon geliyor
Eski Trabzonlu yıldız kovulduğunu sosyal medyadan öğrendi
12 Nisan evde bakım parası yatan iller hangisi 13 il sorgulaması
Mehmet Metiner, hakkındaki iddialara resti çekti: Hodri meydan
65 yaş ödeme günleri 2020 kaç para oldu?
Yorumlar 5 yorum