HABER /  İYİ PARTİ

İyi Partili isimlerden anket tepkisi! Saha çok farklı

Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu ve Genel Başkan Yardımcısı Metin Ergun, İYİ Parti'nin oylarının düştüğüne ilişkin bazı anket verilerini eleştirdi.

İyi Parti Sözcüsü Ağıralioğlu anketlere değil sahaya bakılması gerektiğini belirtti. Genel Başkan Yardımcısı Metin Ergun yaptığı açıklamada, vatandaşın Millet İttifakı'na, özellikle de İYİ Parti'ye ilgisinin ciddi oranda yükseldiğini söyledi.

"Vatandaşlarımızdan ciddi talep alıyoruz"

İYİ Parti'nin kuruluşundan bu yana 3 seçim gördüğüne işaret eden Ağıralioğlu, şunları söyledi;

"İlk başladığımız günden bugüne milletin alternatif arayışlarında daha çok ilgi odağı olmaya başladık. Sahada sesimizin daha gür çıkması, haklarını daha gür sesle dillendirmemiz gerektiğine dair vatandaşlarımızdan ciddi talep alıyoruz. İYİ Parti sahada memleket yönetebilme kabiliyeti olan, Türkiye'nin bütün dertlerini çözebilecek olan bir siyasal kadro görüntüsü verebilirse önümüzdeki dönemin en kuvvetli iktidar namzetidir."

İyi Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu

Ağıralioğlu, şu anda Türkiye'nin gündeminde seçimin olmadığını, ekonomi, güvenlik ve işsizliğin konuşulması gerektiğini vurgulayarak, "Oralarda AK Parti'nin karnesinin ilk defa bu kadar zayıf olduğunu düşünüyorum. Hem memlekette bu kadar yönetim maharetsizliği var hem de oy artıyor. O başka bir araştırma konusudur." değerlendirmesinde bulundu.

"İyi Parti yükselen trend''

Anketlerin sahayı yansıtmadığını, uzun süredir siyasetin içerisinde olduğunu ve gözlemleyebildiğini belirten Ergun, şöyle devam etti:

"Onlar anket yapmaya devam etsin, biz sahadayız ve görüyoruz. İYİ Parti toplumda siyasi tartışmanın merkezi haline gelmiş durumda, yükselen trend. Anketler çok inandırıcı değil, bazıları siyasi manipülasyon gibi geliyor. Anladığım kadarıyla masa başı anket düzenlemeleri yapılıyor. Bizimle birlikte sahaya davet ediyoruz o arkadaşlarımızı da siyasi rakiplerimizi de. Saha çok farklı."

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Metin Ergun

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri ADA'nın yeni anketinden çarpıcı sonuçlar! Yeni partiler 3'ünü baraj altına itiyor Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
CHP'li Özkoç'un skandal sözlerine Özlem Zengin'in cevabı
İBB burs 2019 başvuruları son gün ne zaman başvuru formu
EYT son haberler geldi Erdoğan EYT ile ilgili son bilgiyi verdi
Batman'ın Hasankeyf ilçesindeki 610 yıllık Er-Rızk Camii taşınmaya hazır
Gönenç Gürkaynak yaşı kaç karısı Serra Gürkaynak kimdir mesleği ne?
Kobe Bryant kimdir kaç yaşında düşen helikopterde öldü
Yorumlar 1 yorum