BIST 11.156
DOLAR 33,04
EURO 35,94
ALTIN 2.551,00
HABER /  GÜNCEL

İstanbul'da çocuğunu doğurtan doktoru 'burs verme' vaadiyle dolandırdı

İstanbul’da “Bu kadar da olmaz” dedirten bir dolandırıcılık vakası meydana geldi. Levent B. isimli şüpheli, eşi Semra B.’nin doğumunu gerçekleştiren Kadın Doğum Uzmanı Doktor Meral Meryem Çalık’ı, çocuklarına burs verme vaadiyle dolandırdı

Abone ol

İstanbul Beykoz'da bir hastanede kadın doğum uzmanı olarak çalışan Doktor Meral Meryem Çalık (48), hasta kurbanı oldu. Levent B. (43), eşi Semra B.'nin doğum sürecini takip eden ve doğumunu yaptıran doktoru dolandırdı.

Hediye almam lazım 4 bin TL gönder

Bakanlıkta çalıştığını söyleyen adam, doktorunu ilk olarak çocuklarına burs bağlatma yalanıyla kandırdı. Bursu ayarlayacak kişiye hediye alması gerektiğini ve hesabına 4 bin lira göndermesi gerektiğini söyledi. Burs için herhangi bir geri dönüş olmazken Levent B. yeniden doktorla iletişim kurdu.

TOKİ'den ev ayarlayabilirim

Bu kez de TOKİ başvurusu için kuraya girmeden ev ayarlayabileceğini söyleyerek 32 bin 800 lira talep etti. Parayı hesaba göndermesine rağmen bir dönüş alamayan doktor dolandırıldığını anladı ve şikâyette bulundu.

Para istemeden bana para gönderdi

İfadesine başvurulan şüpheli adam, hakkındaki suçlamaları reddederek para istememesine rağmen doktorun kendisinin hesabına para gönderdiğini iddia etse de savcılık, Levent B.'nin "dolandırıcılık" suçundan 17 yıl 6 aya kadar hapsini istedi.