BIST 1.193
DOLAR 7,93
EURO 9,30
ALTIN 484,61
HABER /  DÜNYA

Hindistan'dan Türkiye'yle ilgili şok karar! Ticarete sınır getirdi

HİNDİSTAN 'dan Türkiye'yle ilgili kaygılandıracak bir son dakika kararı geldi. Türkiye'nin Keşmir politikasından rahatsız olan Hindistan yönetimi, ithalatta sınırlandırma kararı aldı.

Abone ol

Türkiye, Keşmir'de yaşayan Müslümanlara yönelik uygulanan politikalar nedeniyle tavrını ortaya koydu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Keşmirlilerin "fiilen kuşatma altında olduklarını" ifade etti.Bu açıklamalar, Hindistan'da büyük bir rahatsızlığa neden oldu.

Türkiye'den petrol ve çelik ürünlerinin ithalatı..

Hindistan, Türkiye'den petrol ve çelik ürünlerinin ithalatını sınırlandırmayı planladığını açıkladı.Hindistan hükümeti yetkilileri şu açıklamayı  yaptılar: "Hükümetimiz Malezya ve Türkiye'nin yaptığı açıklamaları hoş karşılamadı ve iki ülke ile olan ticaretini sınırlandırmaya karar verdi."

Malezya ile de ilişkileri bozuldu

Dünyanın en büyük yemeklik yağı ithalatçısı olan Hindistan, fiili olarak Malezya'dan palm yağı ithal etmeyi sonlandırmıştı.

Yeni Delhi hükümetinden bazı yetkililer, Hindistan'ın Malezya'dan petrol, alüminyum külçesi, sıvılaştırılmış doğalgaz, bilgisayar parçaları ve mikro işlemci alımını kısıtlamayı planladığını açıkladı.

Hindistan Ticaret Bakanlığı Reuters'ın konu ile sorularını yanıtlamadı. Müslüman çoğunluğun yaşadığı Keşmir bölgesinin tamamı üzerinde hem Hindistan hem de Pakistan tarafından hak iddia ediliyor ve bölgenin kısmi yönetimini bu iki ülke beraber yapıyor.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Mersin'den acı haber geldi! Kaybolan iki bekçiden birinin cansız bedenine ulaşıldı Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Rusların üçte biri fazla uzun diye yılbaşı tatilinden şikayetçi!
Abdullah Avcı'lı Beşiktaş'ın yenilgisi galibiyetinden çok
Yarın yoklama alınacak mı 2020 karne saat kaçta alınacak?
Aylara göre bebeklerin uyku ihtiyacı ve uyuma süreleri
TOKİ kura çekilişi ne zaman açıklanacak TOKİ sonuçları
Şeyma Subaşı'nın bikinili pozları olay! Seksi göründüğüm için değil deyip paylaştı
Yorumlar 16 yorum