BIST 1.124
DOLAR 7,66
EURO 8,92
ALTIN 459,41
HABER /  SPOR

Mehmet Sepil: Herkesin mutlu olabileceği bir çözüm ortada yok

İhlas Haber Ajansı

Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil, Türk futbolunda değişim zorunluğunu belirterek, herkesin mutlu olabileceği bir çözümün ortada olmadığını söyledi.

Abone ol

Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil, Spor Kulüpleri ve Federasyonları Çalıştayı’nda yaşananları ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yapılan ziyaret hakkında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

''Herkesin mutlu olabileceği bir çözüm ortada yok''
Türk futbolunda birçok değişimin zorunlu olduğunu herkesin bildiğini vurgulayan Sepil, "Sürdürülemez bir düzenin içinde o mücadele ediliyor. Yıllarca ekonomisi bu kadar kötü yönetilmiş, organizmanın hayatta olması bile çok önemli. Dışarıdan desteklerle oluyor, kendi içinde değil, botoks olmuşuz. Bu sürdürülemez. Değişimin yaşadığı bir sürece denk geldim. Değişimin sancılı olması kulüpleri bazen fikir ayrılıklarına düşebiliyor, bu da çok doğal. Sancısız olmasını bekleyen çok büyük yanılgı içinde olur. Haklı olarak kulüpler kendi içinde ne zaman onların istemediği şeyler olsa haklı olarak reaksiyon gösteriyor. Herkesin mutlu olabileceği bir çözüm ortada yok. İspanya örneğini bahsediyoruz. Bizim yaşadıklarımızı onlar geçmişte yaşamışlar. Bir kere iş çözülmemiş. Üç kere kurallar değişmiş. Bizde de öyle bir süreç yaşanıyor. Yaşanması gerektiğinden hırçın yaşanıyor" diye konuştu.

"Bunu düzeltmek sancısız olamaz"
Spor yasasından konuşmaya başladıklarını belirten Başkan Sepil, "Futbolda hangi konunun içine girseniz o kadar büyük karambol yapılmış ki herkesin haklı olabileceği bir nokta bulabiliyor. Bunların toparlanma süreci var. Cumhurbaşkanı bize onu söyledi. Biz çok şanslıyız. Cumhurbaşkanımızı dinlediğimizde hayretler içerisinde kalıyorum. Bizi uzun ağırladı. Çok yakından sporu ve futbolu takip ediyor. O da aynı şeyi tavsiyede bulundu. Bunları içimize sindirerek, sakin bir şekilde karşılamalıyız. Mecburen çok sert olmak zorunda. Bu tedbirler alınırken bir gün Göztepe’nin canı yanacak, bir gün başka kulübün canı yanacak. Bunu düzeltmek sancısız olamaz. Bu konuda bu süreci hep beraber atlatmak zorundayız. Burada yapılan toplantılarda devam edilemez olduğunun farkında konuşuyoruz. Bunun değişmesi için herkes aynı fikirde. Değişim süresinde kulüpler ayrı ayrı reaksiyonlar verebiliyor" şeklinde konuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
Çin iletişim uydusunu Kuaycou 1A roketiyle uzaya gönderdi
AÖL kayıtları ne zaman bitiyor AÖL ders ekle/sil ekranı açıldı
2020 yılı okul tatilleri ne zaman 2. ara tatil hangi ayda?
İran'dan dünyayı tedirgin eden nükleer çıkışı: 2015 öncesinden daha fazlasına sahibiz
Sivasspor’da eksikler Çalımbay'ı düşündürüyor
Masterchef Duygu yaşı kaç Duygu Acarson evli mi eşi kimdir?
Yorumlar