BIST 9.645
DOLAR 32,57
EURO 34,90
ALTIN 2.436,88
HABER /  GÜNCEL

Hakim Serkan Tüzün, karısını öldürüp intihar etti! Alperen Ocakları'nın eski Genel Başkanıydı

Alperen Ocakları eski Genel Başkanı olan Adalet Bakanlığı tetkik hakimi Serkan Tüzün, 3 çocuğunun annesi eşi İlksen Tüzün'ü silahla vurarak öldürdükten sonra intihar etti.

Abone ol

Ankara'da Hakim Serkan Tüzün, evinde geçirdiği bunalım sonucu önce 3 çocuğunun annesi olan eşi İlksen Tüzün'ü silahla vurarak öldürdü ardından da aynı silahla kendi canına kıydı. İlksen Tüzün ve Serkan Tüzün'ün cenazeleri Adi Tıp morguna kaldırıldı.

Gece 23:30 sularında meydana gelen korkunç olay sırasında çiftin 9, 7 ve 5 yaşlarında 3 çocuğunun korktukları ve saklandıkları daha sonra da komşularına haber verdikleri öğrenildi. Serkan T.'nin eşi İlksen T.'nin de hakimlik sınavlarına hazırlandığı öğrenildi.

Adalet Bakanlığı'nda daire başkanı

Alperen Ocakları'nın genel başkanı iken görevden alınan Serkan Tüzün, daha sonra hakim olmuştu. Adalet Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı'nda tetkik hakim olarak görev yapan Serkan Tüzün'ün son yapılan görevlendirmeyle Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı'na Daire Başkanı olarak atanmıştı.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, 2014 yılında Serkan Tüzün'ü Alperen Ocakları Genel Başkanlığı görevinden almıştı. Tüzün, cumhurbaşkanlığı seçiminde BBP'nin Ekmeleddin İhsanoğlu'nu destekleme kararını eleştirip, İhsanoğlu'na destek vermeyeceğini açıkladığı için görevden alınmıştı.