BIST 1.441
DOLAR 8,46
EURO 10,27
ALTIN 501,15
HABER /  MEDYA

Fehmi Koru'dan Ali Babacan yorumu! Bunun arkası gelecektir

Usta gazeteci Fehmi Koru, Ali Babacan'ın 18 yıl sonra kurucusu olduğu partiden istifa etmesini değerlendirdi. Koru istifayla ilgili Ak Parti'yi suçladı ve neler neler anlattı.

Abone ol

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile birlikte yeni parti kurma hazırlıklarını sürdüren eski Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Ali Babacan, kurucusu olduğu AK Parti'den 18 yıl sonra istifa etti. 

Babacan uzun zamandır sözü edilen yeni partinin startını resmen vermiş oldu. Babacan, ''İnanıyorum ki, karşı karşıya olduğumuz sorunların çözümü, ancak, temsil gücü yüksek ve geniş bir kadro çalışmasıyla mümkün olacaktır'’ diyerek dün istifa kararını kamuoyuyla paylaştı. 

Babacan’ın AK Parti’den istifası yurt içinde ve yurt dışında da büyük yankı uyandırdı. yabancı ajanslar dün istifa kararını acil koduyla verirken Türkiye’den de bir çok köşe yazarı bu kararı köşelerine taşıdı. 

AK Parti ve DP kopuşların başarılı örneği

En baştan beridir hep Abdullah Gül’den yana tavır alan usta gazeteci Fehmi Koru da bugünkü yazısında Babacan’ın kararını değerlendirdi. Siyasi tarihimizde şimdikine benzer dönüm noktalarının az olmadığını belirten Koru, Demokrat Parti ile AK Parti’nin kopuşların doğurduğu başarılı birer örnek olduğuna vurgu yaptı. 

Babacan partiden kopmadı Ak Parti vazgeçti

Koru, Babacan’ın partiden kopmadığını ve AK Parti’nin Babacan ve birçok kurucu isimden vazgeçtiğinin altını çizerek, Ali Babacan ve onun gibi birçok kişinin partide varlıkları ile yoklukları arasında bir farkları kalmadığına dikkat çekti.

Vatana ihanet eleştirilerine tahammül etmek zorunda bırakıldı

Koru ayrıca Babacan’ın ekonominin sorumluluğunu omuzlarında taşıdığı günlerde ‘Vatana ihanet’ anlamına gelecek ağır eleştirilere tahammül etmek zorunda bırakıldığını anlattı.

Bunun arkası gelecektir

''Ayrışmanın iyice ortaya çıktığı son dönemlerde ise, partide sorumluluk taşıyan bazısı yeni isimlerin Babacan ve onun gibilere karşı sergiledikleri tavırları “Ayrılsalar da kurtulsak”anlamına gelecek kabalıktaydı'' diyen Koru; ''Ali Babacan’ın AK Parti’den ayrıldığını duyurmak için kaleme aldığı metin, kendisine destek verecek geniş toplumsal dinamiklerden oluşan arkadaşlarıyla birlikte tam da bunu yapmaya niyetlendiklerinin ilanı sayılabilir. Herhalde arkası da gelecektir’’ ifadelerini kullandı.

Hangi yazar bugün ne yazdı? 

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Ali Babacan'ın ilginç alışkanlığı eşi Zeynep Babacan'la nasıl tanıştı Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
İnşaatta üzerine düşen mermer hayatını kurtardı
Apple'ın ilk bilgisayarının kullanma kılavuzu rekor fiyata satılıyor
'Her şey güzel olmuyor' diyen Hıncal Uluç'tan Ekrem İmamoğlu'na çağrı
YKS sonuçları ÖSYM ne zaman açıklanacak 2019 sonuç ekranı
Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na: Tek bir numune isimden bahset
Vedat Muriç'in sözleşme detayları belli oldu
Bir avuç üzüm 63 bin liraya alıcı buldu! İşte özelliği...
Resmen duyuruldu para birimi değişiyor
Igor Tudor Dorukhan Toköz’ü istiyor
Yusuf Kaplan Erdoğan'ın ailesini hedef aldı! Ağzının payını Selçuk Bayraktar verdi
Yorumlar 49 yorum