HABER /  BİLİM - TEKNOLOJİ

Facebook’tan yeni corona virüs yasağı geldi

Sosyal medya devi Facebook’un sahte corona virüs haberlerininin engellemek için toplu mesaj gönderimini yasaklamaya hazırlanıyor.

Abone ol

Corona virüs (COVID-19) ile mücadele pek çok cephede sürüyor. Sağlık çalılanları onlarca ülkede virüse yakalanan insanları iyileştirmek için mücadele verirken onlarca merkezde de aşı bulma çalışmaları sürüyor.

Toplu mesaj özelliğini yasaklamaya hazırlanıyor

Salgına karşı bir mücadele de sosyal medyada sürüyor. Özellikle sahte haber ve yanlış bilgiler tıpkı virüs gibi hızla yayılıyor. Bunun önüne geçmek isteyen Facebook’un  toplu mesaj özelliğini yasaklamaya hazırlanıyor.

İngiliz Independent gazetesinde yer alan habere göre, sosyal medya devi, Facebook Messenger'ın 5'ten fazla kişiye mesaj iletilmesini engelleyen yeni özelliğini test ediyor.

Ülke basınına konuşan bir Facebook yetkilisi bu haberi doğruladı ancak kullanıma girip girmeyececeğini ya da testlerden olumlu sonuç alınması durumunda ne zaman kullanıma gireceğine dair bir bilgi paylaşmadı.

Facebook, geçtiğimiz günlerde kendi bünyesinde bulunan mesajlaşma  uygulaması WhatsApp için benzer bir kısıtlama getirmişti.

ÖNCEKİ HABERLER
İspanya’da koronavirüsten ölenlerin sayısı Çin’i geçti
Antalya'da dilenciler de Corona virüs önlemi aldı
Sicil affe ne demek torba yasadaki sicil affı kimleri kapsıyor?
Tarımsal üretime düşük faizli kredi
Aksaray'da ısrarla sokağa çıkma yasağına uymayanlar cezayı yedi
Avrupa Araştırma Merkezi Başkanı AB için hayal kırıklığı deyip görevinden istifa etti
Yorumlar