BIST 1.454
DOLAR 8,47
EURO 10,27
ALTIN 508,97
HABER /  POLİTİKA

Erdoğan talimatı verdi! İş Bankası'nın Hazine'ye devri işini 10 günde bitirin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti MYK toplantısında CHP’nin Türkiye İş Bankası’ndaki hisselerinin Hazine'ye devredilmesiyle ilgili çalışmanın 10 gün içinde bitirilmesi talimatı verdi. Son hazırlıklar yapılıyor.

Abone ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında önceki gün düzenlenen AK Parti MYK toplantısında CHP’nin Türkiye İş Bankası’ndaki hisselerinin devri konusu da gündeme geldi. Telekonferans yöntemi ile yapılan toplantıya Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül de katıldı.

Komisyon 10 gün içinde çalışmayı bitirsin

Edinilen bilgiye göre toplantıda Erdoğan, AK Parti’nin, CHP’nin İş Bankası hisseleri ile ilgili kurduğu komisyon, anayasa, uluslararası hukuk, medeni hukuk ve siyasi partiler mevzuatı üzerinde dört kollu bir çalışma yürütülerek, çalışmanın en geç 10 gün içinde tamamlanması talimatını verdi.

Nurettin Canikli ve Hayati Yazıcı sunum yaptı

AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Hayati Yazıcı ve Nuretttin Canikli’nin konu ile ilgili sunum yaptığı toplantıda çalışma ile ilgili bu hafta Meclis ve AK Parti’de toplantılar yapılmasına karar verildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan konu ile ilgili hassasiyet vurgusu yaparken, şu talimatları verdi:

Fazla geciktirmeyin! CHP'nin tavrı belli

“Mevzuat belli, CHP’nin süreci nasıl yönettiği belli. Fazla geciktirmeyin. Titizlikle çalışın ve bu konuyu vatandaşa doğru anlatın. CHP’nin bu konuda yanlış anlaşılmalara yol açmasına izin vermeyin. Atatürk zamanında tek parti vardı ve parti devlet idi. Atatürk bütün milletin atası ve sahip olduğu mülk de milletin mülkü, onların şimdi artık partiler arasında bir parti olan CHP’de olması adil değil hem de haklı değil.”

Menderes'in 1953'te çıkardığı yasa örnek alınacak

Edinilen bilgiye göre AK Parti, Demokrat Parti’nin 1953 yılında çıkardığı ve Atatürk’ün vasiyetine rağmen tüm mirasını Hazine’ye devreden yasayı örnek alınacak.

ÖNCEKİ HABERLER
Ramazan Bayramı'nda 4 gün sokağa çıkma yasağı! Covid-19'da hedef V Modeli
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
ABD Federal Acil Durum Yönetim Kurumu Başkanı Gaynor'dan Türkiye'ye 'yardım teşekkürü'
BB Erzurumspor'da 4'ü futbolcu 11 kişinin koronavirüs testi pozitif çıktı
Beşiktaş, Alanyasporlu Fabrice N'Sakala'yı renklerine bağladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kamu çalışanlarına 18 Mayıs'ta idari izin kararı
TFF liglerin başlama tarihlerini ilan etti
Erdoğan 13 Mayıs Türk Dil Bayramı'nı kutladı
ABD seçimleriyle ilgili şoke eden bir iddia daha
Süleyman Soylu: Kahramanlarımız peşlerinde
Yorumlar 60 yorum