BIST 11.090
DOLAR 32,83
EURO 35,66
ALTIN 2.539,67
HABER /  GÜNCEL

Emre Bey kaç yaşında aslen nereli hangi dizilerde oynadı, sevgilisi kimdir?

TRT 1 ekranlarında ilk bölümü ile büyük ilgi gören Balkan Ninnisi dizisi sosyal medyanın da gündemi oldu. Hem dizinin müzikleri hem de Balkan Ninnisi'nin çekildiği yerler merak edildi. Dizide en çok merak edilen karakterlerden biri de Ertan oldu. Peki Balkan Ninnisi'nde Ertan kim oynuyor? Emre Bey kimdir, kaç yaşında, hangi dizilerde rol aldı?

Abone ol

TRT 1'in merakla beklenen yeni dizisi Balkan Ninnisi dün akşam 1. bölümü ile ekrana geldi. Sosyal medyanın da yakından takip ettiği dizinin karakterleri de merak konusu oldu. Özellikle dizide Ertan karakterine hayat veren genç oyuncu Emre Bey ilgiyle takip edildi. Peki Balkan Ninnisi Ertan kim oynuyor, Emre Bey kaç yaşında, hangi dizilerde rol aldı?

Emre Bey kimdir: Bey, 28 Şubat 1997 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Lise öğrenimine devam ederken 2015 yılında Aşk Zamanı dizisiyle oyunculuğa başladı. Özel atölyeden oyunculuk eğitimi aldıktan sonra 2016 yılında Üniversite öğrencisiyken Adı Efsane dizisinde Kıvanç karakterine hayat verdi. 2018 yılında Elimi Bırakma dizisinde yer aldı ve ardından 2020 yılında Sol Yanım dizisinde Burak karakterini oynadı. Akif, Son Nefesime Kadar yapımlarında da yer aldı.

Balkan Ninnisi nerede çekiliyor:  TRT1 ekranlarında yayınlanan Balkan Ninnisi çekimlerine mayıs ayında Üsküp’te başladı. Dizinin ilerleyen bölümlerinin çekim yerleri ise merak konusu.

Balkan Ninnisi oyuncu kadrosu: Sanat dünyasının usta isimleri Erdal Özyağcılar ve Özlem Türkad’ın, başrolleri Emre Bey ve Merih Öztürk’le paylaştığı dizide, Hakan Boyav, Can Kolukısa, Suzan Akbelge, Sarp Bozkurt, Gözde Çığacı, Deniz Gürkan, Emine Halil, Burak Rahman, Süleyman Kara, Kaan Turgut, Bennu Şahin ve Erman Saban rol alıyor.

Erdal Özyağcılar/ SüleymanErdal Özyağcılar/ Süleyman
Özlem Türkad/ Neriman
Merih Öztürk/ Jovanka
Emre Bey/ Ertan
Gözde Çığacı/ Gülsüm
Hakan Boyav/ Daniel
Suzana Akbelge
Deniz Gürkan/ Gülbahar
Erman Saban/ Hayati
Sarp Bozkurt/ Arif
Süleyman Kara/ Mustafa
Mustafa Jašar
Kaan Turgut/ Pavel
Bedija Begovska
Elyesa Kaso
Can Kolukısa
Filiz Ahmet
Slagana Vujosevic

Dizinin müziklerini kim yapıyor:

Senaryosunu Uğur Uzunok, Nurullah Sevimli, Abdülhamid Işık ve Esma Koç’un kaleme aldığı “Balkan Ninnisi”, yüzyıllardır nesilden nesile geçen ve çok sevilen Balkan ezgileriyle Türk eserlerini aynı potada buluşturuyor. Dizi, müzikleriyle de ilgi odağı olacak. “Balkan Ninnisi”nin müziklerini Alper Atakan yapacak.

Balkan Ninnisi konusu nedir : Vardar Nehri’nin ikiye böldüğü Üsküp şehrinde, nehrin bir tarafında Makedonlar; diğer tarafında Türkler ve Arnavutlar yaşamaktadır. Süleyman Usta ve ailesi, İki tarafı birleştiren Taş Köprü’den ismini alan köfteci dükkanını işletmektedir. Ailenin iki oğlundan biri olan Ertan; üniversiteyi bitirmiş, yurduna geri döner. Öte yanda annesi Elena’nın baskısıyla Viyana’da siyaset bilimi okuyan ve Ertan gibi şehre dönüş yapan Jovanka; istemediği, her detayı kendi iradesi dışında planlanmış bir hayatla yüzleşecektir. Jovanka, annesi Elena’nın otoritesinden sıyrılıp kendi hayatı uğruna mücadeleye girişeceği kısmın başındadır.

“Balkan Ninnisi”, tam 600 yıl Osmanlı şehri olarak kalmış, bir tarafında Türk ve Arnavutların diğer yanında Makedonların yaşamlarını sürdürdüğü Üsküp’te, farklı milletlere mensup iki gencin, sevdaları uğruna imkansızı başarmak için verdikleri mücadelenin öyküsünü anlatıyor.