BIST 1.144
DOLAR 8,09
EURO 9,56
ALTIN 495,05
HABER /  POLİTİKA

Devlet Bahçeli'den YSK'nın gerekçeli kararına ilk yorum!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "YSK şaibeleri teyit etmiş, sandık yolsuzluğunu ortaya çıkarmıştır" diye konuştu.

Abone ol

MHP Lideri Bahçeli, "MHP, YSK'nın gerekçeli kararını tartışmasız şekilde doğru ve isabetli bulmaktadır" ifadelerini kullandı. 

Bahçeli'nin konuşmasından satırbaşları şöyle:

CHP'nin YSK kararına tepkileri

-CHP sözcülerinin gerekçeli karara yönelik kaba ve saygısız ifadeleri ise bir defa millet iradesine ve hukukun temel ilkelerine tahammülsüzlüktür. Ülkemiz günbegün ağırlaşan iç ve dış sorun alanlarının çok yönlü baskı ve dayatması altındadır. Türkiye'ye şantaj oklarını yönelten küresel odaklar bir yanda egemenlik haklarımızı diğer yanda da milli ve tarihi kazanımlarımızı tehdit etmektedir. Milli bekamız çok cepheli risk ve tehlikelere maruzdur.

S-400 tartışması

-Türk milletinin varlığını, birliğini ve refahını hedef alan karanlık çevreler, bunların yerli işbirlikçileri ve siyasi uzantıları son zamanlarda tahrik kampanyalarına hız vermişlerdir. Türkiye S-400 Füze Savunma Sistemi bahanesiyle siyasi ve ekonomik kuşatmaya alınmış, boyun eğmesi amaçlanmıştır. Bu kapsamda, 22 Mayıs 2019'da ABD Temsilciler Meclisi Dışişleri Komisyonu'nda kabul edilen; "ABD-Türkiye ittifakına yönelik endişelerin ifade edilmesi" başlıklı karar çifte standart olmasının ötesinde, tamamıyla art niyetin ve müttefiklik hukukunu hiçe sayan bir zihniyetin ürünüdür.

"Karar yok hükmündedir"

-Tunceli Belediye Meclisi'nin Dersim kararı tam anlamıyla yangına körükle gitmek, devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne meydan okumaktır.

-Söz konusu Belediyenin hizmet binasında bulunan tabelalarda yazılı bulunan "Tunceli" ifadesinin yerine Dersim yazılmasıyla ilgili karar yok hükmündedir, ayaklarımızın altındadır, gereği de mutlaka yapılmalıdır.

"Dersim ismiyle anılan bir vilayet yoktur"

-Türkiye'de resmi olarak Dersim ismiyle anılan bir vilayet yoktur, olamayacaktır. Komünist ve bölücü komploya göz yummak, alttan almak, sessiz kalmak feci akıbetlere davetiye çıkaracak, beka düzeyinde tehlikelere kapı aralayacaktır. Hiç kimse aldığı oy ve desteğe güvenmemelidir. Hiç kimse Türk milletinin hassasiyetleriyle oynamaya kalkışmamalıdır. Yanlış hesap mutlaka dönecek, namlu ters tepecek, muhatapları elbette mahcup ve millet nezdinde mahkum olacaklardır. Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Mansur Yavaş'tan olay tasarruf hareketi makam araç sayısını kaça düşürdü Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Gökmen Uzay ve Havacılık Eğitim Merkezi'nde sona gelindi
Af haberleri 2019 23 Mayıs gelişmeleri ne zaman çıkacak?
Öldürdüğü arkadaşının cesedini kanala atarken yakalandı
AA muhabirinin cesedi 13 günün sonunda bulundu
Emrah Serbes'in cezası Yargıtay tarafından onandı
Babil 18. bölüm fragmanı
Yorumlar 42 yorum