BIST 118.485
DOLAR 6,86
EURO 7,77
ALTIN 393,66
HABER /  POLİTİKA

Davutoğlu'ndan 'kısıtlamanın iptali' olayına eleştiri: Yönetim krizi var

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sokağa çıkma kısıtlamasını iptal etmesine ilişkin yaptığı değerlendirmede "Türkiye'de ekonomik kriz de dahil bütün krizlerin başında yönetim krizi var" diye konuştu.

Abone ol

Ankara'dan İstanbul'a hareket eden Ahmet Davutoğlu, Sakarya'ya da uğrayarak partilileriyle bir araya geldi. Gelecek Partisi Sakarya İl Binası'nda partililerle buluşan Davutoğlu, Erdoğan'ın sokağa çıkma yasağını iptal etmesi ilgili dikkat çeken  eleştirilerde bulundu.

"Kabul edilebilir bir şey değil"

Davutoğlu, açıklamasında şunları kaydetti: Türkiye'nin yeni bir siyaset vizyonuna ihtiyacı var. Var olan siyasi iktidar, bırakın vizyon üretmeyi günlük krizleri yönetmeyi bile beceremiyor. İşte son olarak bugünle ilgili ve bu hafta sonuyla ilgili önce Sağlık Bakanı sokağa çıkma yasağı yok dedi. Daha sonra yine daha önceki sokağa çıkma yasağı uygulamasında ders alınmamış şekilde İçişleri Bakanlığı geceye doğru bir açıklama yaparak sokağa çıkma yasağını ilan etti. Sabahta öğleye doğru Cumhurbaşkanı sokağa çıkma yasağını 'halktan gelen talepler' doğrultusunda kaldırdığını söyledi. Bu kabul edilebilir bir şey değil.

Burada ciddi bir yönetim krizi görüyoruz. Türkiye'de ekonomik kriz de dahil bütün krizlerin başında yönetim krizi var.

"Sosyal atmosfere göre karar verilmez"

Türkiye'de böyle bir kriz yaşanırken taleplere ya da ortaya çıkan sosyal atmosfere göre karar verilmez. Halkın sağlığı esas alınır. Sokağa çıkma yasağına ihtiyaç var ise bilim kurulu tavsiye ettiyse bu bizzat Sayın Cumhurbaşkanı tarafından açıklanmalı ve bakanlar arasında farklı açıklamalara dayalı bir kafa karışıklığına yol açılmamalıydı. Bilim kurulunun böyle bir tavsiyesi yoksa ve normalleşme başladığı için de bir risk ortaya çıkmamışsa, rakamlar da bunu teyit etmiyorsa halktan gelen talep ne olursa olsun halkın sıhhati düşünülmeli ve bu yasak zaten başta o tavsiyeler doğrultusunda uygulanmalı ya da uygulanmamalıydı.

Ama maalesef çok çelişkili kararlar alındı ve halktan gelen talep gerekçesiyle bilim kurulunun eğer bir tavsiyesi var ise sokağa çıkma yasağı ile ilgili bu ortadan kaldırılmamalı, değiştirilmemeliydi. Burada ciddi bir yönetim krizi görüyoruz. Türkiye'de ekonomik kriz de dahil bütün krizlerin başında yönetim krizi var.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Korona bu ülkelerde hızla yayılıyor! İşte Covid-19'un en çok tehlike oluşturduğu yerler Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Almanya'dan Sisi’yle Hafter’e 315 milyon euroluk silah satışı
Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro: DSÖ'den çekilebiliriz
Kars'ta acıkan boz ayı mahalleye inerek yiyecek aradı
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum gayrimenkul sektörü temsilcileriyle buluştu
THY’den 'sefer iptalleri' duyurusu: Yeni planlamalar en kısa sürede açıklanacak
Çorum'da 4 kişinin hamam eğlencesinde akılalmaz hata ölüm getirdi
Yorumlar 68 yorum