BIST 1.408
DOLAR 8,06
EURO 9,67
ALTIN 460,38
HABER /  GÜNCEL

Canan Kaftancıoğlu kaç yaşında aslen nereli eşi Ali Naki Kaftancıoğlu kimdir?

Son günlerde adı sık sık geçen siyaseti geçmişi ile konuşulan Canan Kaftancıoğlu aslen nereli, kaç yaşında ve eşi Ali Naki Kaftancıoğlu kimdir, ne iş yapar soruları merak konusu oldu. Canan Kaftancıoğlu aslen Ordulu ve 1972 doğumlu. Tıp fakültesi mezunu olan Canan Hanım'ın Dr. Ali Naki Kaftancıoğlu ile evli, Çağım Işık isminde bir kızı vardır.

Abone ol

Siyaset ile ilgili olan vatandaşlar son günlerde Canan Kaftancıoğlu'nun adı sık sık duymaya başladı. Peki siyasi geçmişi ile de çok konuşulan Canan Kaftancıoğlu kimdir, aslen nerelidir, kaç yaşındadır ve eşi Ali Naki Kaftancıoğlu ne iş yapar? Aslen Ordulu olan Canan Kaftancıoğlu 1972 doğumlu ve tıp fakültesi mezunu. İşte Canan Kaftancıoğlu’nun hayat hikayesine dair detaylar…

CANAN KAFTANCIOĞLU KİMDİR: Canan Kaftancıoğlu 1972 Ordu doğumlu. İlk, orta ve lise eğitimini Ordu'da tamamladı. 1995 yılında İstanbul Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Sivas Suşehri Devlet Hastahanesi acil biriminde hekim olarak çalıştı. 1997 yılında İstanbul Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı'nda Adli Tıp ihtisasına başladı. TiHV(Türkiye İnsan Hakları Vakfı) ‘de vaka taraması yaparak “İşkence Olgularının Adli Tıbbi Değerlendirilmesi” isimli teziyle ihtisasını tamamladı.

Öğrencilik yıllarından itibaren çeşitli dernek ve demokratik kitle örgütlerinde görev aldı. Toplumsal Bellek Platformu'nun kurulmasında önayak oldu. Yakın tarihimizde yaşanan faili meçhul bırakılmış cinayetlere dikkat çeken Yalın Ses yayınlarından “Benim Babam Bir Kahramandı” isimli derleme kitabı bulunmaktadır.

İletişim yayınlarından Müge Tuzcuoğlu derlemesi “Roboski İstenmeyen Çocuklar” ve Um:Ag yayınlarından Eren Aysan derlemesi “Bir Eflatun Ölüm” isimli kitaplara yazı katkısı sunmuştur.

Bilimsel ve sosyal alanlarda yayınlanmış yüzü aşkın makalesi vardır. Birleşik Haziran Hareketi geçici yürütmesinde görev almıştır. Ümit Kaftancıoğlu Öykü Ödülleri düzenleme komitesindedir.

ALİ NAKİ KAFTANCIOĞLU KİMDİR: 2011-2012 yılları arasında CHP İstanbul Basın, Kültür ve İletişimden sorumlu il başkan yardımcılığı, 2012-2014 yılları arasında İl başkan vekilliği, basından sorumlu il başkan yardımcılığı görevini sürdürmüştür. Halen kurucu ortağı olduğu özel bir sağlık kuruluşunda genel koordinatör olarak çalışmaktadır. Dr. Ali Naki Kaftancıoğlu ile evli olup Çağım Işık isminde bir kızı bulunmaktadır.

Ali Naki Kaftancıoğlu CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun eşi, 1980 yılında cinayet sonucu yaşamını yitiren yazar ve gazeteci Ümit Kaftancıoğlu’nun oğludur. İstanbul Erkek Lisesi’ni tamamlamış ardından İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. Çocuk Doktoru olarak görev yapan Ali Naki Kaftancıoğlu 2001 yılında Canan Kaftancıoğlu ile evlenmiştir. Bu evliliğinden iki çocuğu vardır. Günümüzde Özel Işık Tıp Merkezi’nde çalışmalarını sürdürmektedir.

Eşi ile birlikte sıkça yurt dışı seyahatleri ve motosiklet tutkusu ile tanınmaktadır. Ali Naki Kaftancıoğlu baba tarafından aslen Ardahan Hanak’lıdır.

ÖNCEKİ HABERLER
AK Parti Ankara İl Başkanı Özcan'ndan seçim sonuçlarıyla ilgili "Sıkıntı" çıkışı!
İnanılmaz anlar! Çatıdaki intihar teşebbüsünü polis son saniyede önledi
Fırat Aydınus'a cezadan sonra ilk maç
Af çıkacak mı 2019 genel af haberleri Erdoğan ne dedi?
TÜSİAD'dan seçim sonrası ilk açıklama! Dengelerimizi sarsabilecek tehdit uyarısı
Altınordu'dan iki isim Avrupa'ya gidiyor!
Mansur Yavaş bir sözünü daha yerine getirdi Osmanlıspor'a kötü haber!
Çeyiz hesabı açma şartları neler 2019 devlet kaç para veriyor?
Son günlerin en tartışmalı ismi! Başkan Tanju Özcan'a karşı harekete geçtiler
Kayıp rus gezginin ağaca kelepçeli iskeleti bulundu
Yorumlar