BIST 1.540
DOLAR 7,42
EURO 8,99
ALTIN 442,53
HABER /  POLİTİKA

AK Parti Ankara İl Başkanı Özcan'ndan seçim sonuçlarıyla ilgili "Sıkıntı" çıkışı!

AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, Ankara'daki seçim sonuçlarıyla ilgili "Bir eksiklik ya da bir sıkıntı var ise en başta biz kendimizde ararız" diye konuştu.

Abone ol

Özcan, partisinin Ankara İl Başkanlığı'nda gazetecilerle kahvaltılı toplantıda bir araya gelerek, 31 Mart yerel seçim sonuçlarına ilişkin yaptığı değerlendirmede "Ankara'da bu işin sorumlusu da en başta Ankara il başkanıdır" ifadelerini kullandı.

Seçim çalışmaları kapsamında Ankara’nın 25 ilçesinin her bir köşesine ulaşmaya çalıştıklarını belirten Özcan, Ankara'nın 24 ilçesinin 24'ünde oylarını yükselttiklerini ve Cumhur İttifakı ile 25 ilçenin 22'sinde kazandıklarını belirtti.

"12 bin 180 sandığı tek tek inceledik"

Seçim sonrası yapılan itiraz sürecine ve süreç içinde partililerin yaptığı çalışmalara da değinen Özcan, şunları kaydetti:

Seçimin ertesinde iki gün boyunca birçok teşkilat mensubumuz bütün katlarda olmak kaydıyla 12 bin 180 sandığı tek tek inceledik. Bu incelemelerin sonucunda bazı kaydırmalar da tespit ettik. 12 bin 180 sandığın 3 bin küsuruna da itirazda bulunduk. Bunların nedenlerine baktığımız zaman, geçersiz oylardan ve aynı zamanda bu gibi kaymalardan dolayı sandık yönetimimizdeki arkadaşımız itiraz etmiş ama sandık başkanı tarafından kabul görmemiş. Bilhassa muhtarlık seçimi inanın sıkıntı. Muhtarlık seçimi için pusula atmamış iptal etmiş. O mahalleye yeni taşınmışsındır ve muhtar hakkında fikrin yoktur boş atmışsındır.

Veya iki tane ya da üç tane pusula koymuş onu geçersiz saymış. İlçeyi, meclisi ve büyükşehiri kullanmış bu geçerli oyları iptal etme nedeni muhtarlık.

ÖNCEKİ HABERLER
İnanılmaz anlar! Çatıdaki intihar teşebbüsünü polis son saniyede önledi
Ronaldo için 9 yıl sonra bir ilk
Af çıkacak mı 2019 genel af haberleri Erdoğan ne dedi?
24 Nisan okullar tatil mi 23 Nisan ertesi gün okul var mı?
Altınordu'dan iki isim Avrupa'ya gidiyor!
Mansur Yavaş bir sözünü daha yerine getirdi Osmanlıspor'a kötü haber!
Çeyiz hesabı açma şartları neler 2019 devlet kaç para veriyor?
Son günlerin en tartışmalı ismi! Başkan Tanju Özcan'a karşı harekete geçtiler
Kayıp rus gezginin ağaca kelepçeli iskeleti bulundu
Süper Lig'de 29'uncu haftanın hakemleri belli oldu
Yorumlar 9 yorum