HABER /  POLİTİKA

Beştepe'ye giden CHP'li kim? Haberi yapan Rahmi Turan'ın yeni açıklaması olay oldu

Beştepe'ye giden CHP'li kim tartışması sürerken haberi ilk duyuran Sözcü yazarı Rahmi Turan, haber kaynağının endişeye kapıldığını belirterek "Ben de ona, söylediği ismi unutacağıma dair söz verdim" dedi.

Sözcü Gazetesi başyazarı Rahmi Turan'ın ortaya attığı iddia gündeme oturmuş durumda. Rahmi Turan ise bugün iddiasının devamı niteliğinde bir köşe yazısı daha kaleme aldı. Özellikle CHP'den gelen 'ismi açıkla' baskıları karşısında Rahmi Turan, 'ismi unutacağıma dair söz verdim' dedi.

Topu taca atan Rahmi Turan, ortalığı karıştıran iddia için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı işaret edip, 'onun açıklamasını' istedi. Rahmi Turan'ın bugünkü 'Müthiş Haber' başlıklı yazısında şunları aktardı:

Saray'a yakın haber kaynağıma bir kez daha sordum:
-“Yanılmış olmayasın?”
Kesin bir ifade ile:
-“Yüzde yüz doğru!” diye teminat verdi.

Peki kim o kişi?
Haber kaynağım kopan gürültü üzerine dün “Ortalığın bu kadar hararetleneceğini düşünmemiştim. Şimdi belki de işimden gücümden olacağım!” diye endişeye kapıldı. 

Ben de ona, söylediği ismi unutacağıma dair söz verdim.

Saray'ı kim ziyaret ettiyse medeni cesaret gösterip kendisi açıklamalı. Ya da AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'a sorulmalı.

İşin aslı nedir?

Parti genel başkanı olduğu gibi aynı zamanda Cumhurbaşkanı olarak da görev yapan Erdoğan'ın yapacağı açıklama bire bir doğru olacaktır.

BEŞTEPE'DEKİ CHP'Lİ İDDİASI NEDİR?

İddiaya göre 9 Kasım tarihinde CHP'nin bilindik isimlerinden biri gizlice Beştepe'ye gitti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü. Bu görüşmede Erdoğan'ın söz konusu kişiye CHP'nin başına geçmesi için hamle yapmasını söylediği iddia ediliyor.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Süleyman Soylu'nun 'lanet' dediği dizinin oyuncuları 2 kişiyi dövdü Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Annesi şikayet etti! Rabia Naz'ın babası için karar
Tırnak bozulmasının nedenleri sakın hafife almayın!
Yaşar Büyükanıt ölüm sebebi nedir kanser miydi?
Yaşar Büyükanıt kimdir ölüm sebebi ne eşi ve kızı kimdir?
Fatih Terim'in gözden çıkardığı Belhanda isyan bayrağını çekti
2020 yılında evde bakım maaşlarına zam gelecek mi?
Yorumlar 15 yorum