HABER /  FENERBAHÇE

Ali Koç'tan flaş karar! İstifa etmezse kovacak

Fenerbahçe'de hayal kırıklığı yaratan Damien Comolli, sezon sonunda görevinden ayrılacak. Comolli, istifa etmezse Ali Koç Fransız teknik adamı kovacak.

Lig tarihinin en kötü sezonunu yaşayan Fenerbahçe'de Başkan Ali Koç, bir defa daha sözünden caymak üzere.

Teknik direktörlük koltuğuna Phillip Cocu’yu oturtan Koç “Umarım görev sürem boyunca çalıştığım tek hoca olur” dediği Hollandalıyı 15 maç sonra göndermişti.

Başkan sonrasında ise takımı “Kesinlikle çalışmayı düşünmüyoruz” ifadesine rağmen Ersun Yanal’a teslim etmişti. Ali Koç’un şimdi de bütün eleştirilere rağmen ısrarla arkasında durduğu sportif direktör Damien Comolli konusunda benzer bir kontraya hazırlanıyor. Fransız futbol adımıyla sezon sonunda yolların ayrılması bekleniyor.

Yetkileri kısıtlandı
Türkiye Gazetesi'nin haberine göre; Yetkileri büyük ölçüde kısıtlanan Comolli, transferlerde de karar verici değil, pazarlık yapıcı seviyesine çekilmişti. Sezon başından beri yaşanan krizlerde çözüm üreten adam olması beklenirken, kayıpları oynayan Fransız’ın altyapı ve kurumsal kimlik oluşturulmasına yoğunlaşacağı vurgulanmıştı.

İstifa etmezse kovulacak
Sezon sonunda istifası istenecek Damien Comolli’nin talebe olumlu cevap vermemesi hâlinde gönderileceği ifade ediliyor. Yönetimin gerekirse sportif direktörün tazminatını ödeyerek yolları ayıracağı sızan haberler arasında. Ancak sportif direktörlük konusunda taviz verilmeyecek. Yönetim bu pozisyona başka bir isim getirecek.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Sapıklığın böylesi! Kütahya'da köpeğe tecavüz ilçeyi ayağa kaldırdı
Warriors'ı üst tura Durant taşıdı
Epureanu yoksa sorun var
Bombayı Rumenler patlattı! Lucescu'dan bir ilk
Terim onay verdi! İşte Onyekuru’nun yerine gelecek isim
Hüseyin Nihal Atsız kimdir ne zaman öldü unutulmaz şiirleri ve sözleri var
Yorumlar 2 yorum