BIST 8.057
DOLAR 28,89
EURO 31,22
ALTIN 1.874,95
HABER /  POLİTİKA

AK Parti'den teşkilatlara uyarı! Erdoğan’a yüklenmesi alışkanlığından vazgeçilsin

AK Parti yöneticileri, teşkilatlara yaptıkları uyarılarda 'risk almayan' yöneticilere partide yer olmadığını belirterek, "Tüm yükün Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yüklenmesi alışkanlığından vazgeçilsin" mesajı veriyor.

Abone ol

AK Parti, 7’inci Büyük Olağan Kongre sürecinde delege seçimlerini tamamlayarak belde kongrelerini yapmaya başlarken, ocak ayının son haftasında da ilçe kongrelerini başlatmayı hedefliyor.

Yıl sonuna kadar il kongrelerinin tamamlanması ve Aralık 2020 veya 2021’in başında da büyük kongrenin yapılması beklenirken, AK Parti kurmayları sık sık bir araya geldikleri teşkilatlara önemli uyarılarda bulunuyor.

"Tüm yükün Erdoğan’a yüklenmesi alışkanlığından vazgeçilsin"

Türkiye Gazetesi'nin haberine göre teşkilatlara verilen mesajlarda, tüm yükün Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yüklenmesi alışkanlığından vazgeçilmesi istenirken, şu görüşler dile getiriliyor:

Bugünkü ortama baktığımızda, İran, Suriye, Irak, Libya gibi büyük krizlerle uğraşırken, teşkilatların üstlenmesi gereken sorumlulukların Cumhurbaşkanı’nın sırtına yüklenmemesi lazım. Her şeyi ondan beklemek doğru değil. Yeni dönemde, önce kendi obamızı temizleyeceğiz. Cumhurbaşkanının yükünü almayan teşkilat anlayışına, kolaya kaçarak, Cumhurbaşkanı’nın sırtından geçinme devrine son verilecek.

"Aşmak için yeni hikâye lazım"

AK Parti’nin 17 yıllık iktidarında, teşkilatların ruhunda bir yorulma ve daralma var. Bu doğal bir süreçtir ama bunu aşmak için yeni hikâye lazım. Bazı teşkilat yöneticilerimize baktığımızda ‘Beni Erdoğan atadı’ anlayışı ile hareket ediyor. Bazılarının ‘bir Erdoğan olma’ hayali var. Bu doğru değil. Oysa ki, abilik yapan il başkanlarına veya teşkilat yöneticilerine ihtiyaç var. O makama geldiği zaman kimliğini, kişiliğini kaybetme süreçleri oluyor zaman zaman. Bunu aşabiliriz. Ufak hesaplarla, kavgalarla, dedikodularla kaybedecek zamanımız olamaz.

"Sanki bir yavaşlama var"

Toplumda hâlen en beğenilen lider Cumhurbaşkanı Erdoğan. Lider çok kuvvetli, halk çok güveniyor. Ama aradaki kadrolarda sanki bir yavaşlama var. Bunun acilen telafisi gerekiyor. Kongreler bunun için bir imkândır. Bu ülkenin ağır gündemi var.

Sadece Erdoğan’ın üzerine yük bindiren, risk almayan, iş yapmayan yöneticilerden acilen kurtulmamız lazım.

"Büyük oranda değişim yaşanacak"

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yakından takip ettiği kadın ve gençlik kolları teşkilat yönetimlerinde ise büyük oranda değişim yaşanacağı belirtiliyor. AK Parti tüzüğüne göre 30 yaşını aşanlar gençlik kollarında görev alamıyor. Bu kapsamda, 50 civarındaki il gençlik kolu başkanının ‘Yaş haddinden’ değişeceği ifade edildi.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Olay yeri İzmir! Çiğli Belediye Başkan Yardımcısı'na silahlı saldırı
Foto Galeri Olay yeri İzmir! Çiğli Belediye Başkan Yardımcısı'na silahlı saldırı Galeriye Gözat