BIST 1.443
DOLAR 8,56
EURO 10,38
ALTIN 511,56
HABER /  POLİTİKA

AK Parti'den 'çoklu baro' çıkışı! 'Tüm kararlığımızla teklifin arkasındayız'

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Avukatlık Kanunu'da yapılması öngörülen değişikliklerle ilgili "AK Parti Grubu, tüm kararlığıyla teklifinin arkasındadır" ifadelerini kullandı.

Abone ol

AK Partili Bülent Turan, TBMM Adalet Komisyonu'nda görüşmelerine başlanacak barolara yönelik düzenleme içeren 'Avukatlık Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi' hakkında önemli değerlendirmeler yaptı.

"Derdimiz barolarda daha özgürlükçü, örgütlenme hürriyetine, fikir hürriyetine imkan tanınması ve barolar birliğinde eşit temsilin sağlanması" diye konuşan AK Partili Turan; teklifin, kılık kıyafet serbestisi, avukat yargılamalarının istinaftan Yargıtay'a taşınabilmesi, avukatların ilk 5 yıl kesintilerinin yüzde 50 ile sınırlanması gibi birçok önemli konuyu da içerdiğini anımsattı.

"Kimseye faydası olmayan alışkanlıklar..."

Sürecin başından itibaren ilgili tüm kesimlerle görüşmeye, fikirlerinden istifade etmeye gayret ettiklerinin altını çizen Turan, şunları kaydetti: Diyalog yerine meydanları tercih eden bazı barolar, yıllardır süregelen ve kimseye faydası olmayan alışkanlıklarını bir kez daha gösterdi. Bugüne kadar mesleki gelişime hiçbir katkı sağlamayanlar, mesleki konular dışında birçok konuyla ve milletimizi yaralayan konularla gündem olanlar, bu süreçte de yine eski alışkanlıklarını sergiledi.

Ümit ediyorum bugünkü komisyon görüşmeleri bu kötü örneklerin hatırlandığı değil aklın, sağduyunun ve nezaketin hakim olduğu, gerilimden uzak herkesin fikrini medenice ifade ettiği bir çalışma ortamı olur. Herkesin buna katkı sağlamasını, tarihe geçecek görüşmelere saygınca tanıklık etmeye imkan vermesini bekliyoruz. Tüm partilerin katkısı son derece önemli.

"AK Parti Grubu, tüm kararlığıyla teklifinin arkasında"

Komisyonun, bugün ya da yarın görüşmelerini nihayete erdirmesi halinde, haftaya da Genel Kurul görüşmelerine başlanacağını ve hafta sonuna kadar bu önemli teklifin yasalaşmış olacağını kaydeden Turan, "AK Parti Grubu, tüm kararlığıyla teklifinin arkasındadır ve komisyon görüşmelerini yakinen takip edecektir. Şimdiden görüşmelerin ve teklifin hayırlı olmasını diliyoruz" şeklinde konuştu.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri ATV Müge Anlı Tatlı Sert canlıda İkranur iddiası! İkra Nur'un babası açıkladı Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Beyoğlu'nda birlikte alkol alan şahısların kavgası kanlı bitti
Babalar Günü için süper fırsatlar!
Beyoğlu'nda birlikte alkol alan şahısların kavgası kanlı bitti
Esra Dermancıoğlu kimdir yaşı kaç aslen nereli evli mi?
Cemal Can kimdir nereli ne iş yapıyor? Cemal Can boyu kaç cm?
Denizli'de arkadaşları duran kalbini çalıştırdı acı haber hastaneden geldi
Orkun Kökçü, Feyenoord ile 5 yıllık yeni sözleşme imzaladı
Sabiha Gökçen Havalimanı 2021'de metroya kavuşuyor
Merkez Bankası istatistikleri açıkladı: Döviz hesapları 574 milyon dolar arttı
Sivas'ta hem kanseri yendi hem üniversite diplomasını aldı birde herkese seslendi
Yorumlar 6 yorum