BIST 1.542
DOLAR 7,53
EURO 8,98
ALTIN 411,29
HABER /  GÜNCEL

23 Nisan ile 1 Mayıs tatili birleşirse İstanbul'da 11 sokağa çıkma yasağı olur

İSTANBUL'da sokağa çıkma yasağı için Ekrem İmamoğlu'ndan yeni öneri geldi. Diyor ki 23 Nisan ile 1 Mayıs bayram tatilleri birleştirilsin 11 sokağa çıkma yasağı olsun...

Abone ol

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabından açıklama yaparak sokağa çıkma yasağı ile ilgili ilgili yeni bir çağrıda bulundu.

İmamoğlu, 23 Nisan – 4 Mayıs tarihleri arasındaki zaman dilimini “Evde Kal” çağrısıyla fırsata çevrilmesi gerektiğini söyledi. 

23 Nisan ve 1 Mayıs bayramı tatilleri

Bu yıl 23 Nisan bayram tatili perşembe gününe denk geliyor. Cuma günü de dahil edildiği taktirde hafta sonu ile birlikte 4 gün tatil imkanı ortaya çıkacak. 1 Mayıs İşçi Bayramı tatili de önümüzdeki hafta cuma gününe denk geliyor ve hafta sonu ile birleşiyor. Ekrem İmamoğlu'nun önerisi 23 Nisan ile 1 Mayıs tatilinin biteceği 4 Mayıs tarihleri arasındaki 11 günlük süreci kapsıyor. 

Alınacak uzun süreli karantina kararının, İstanbul ve Türkiye için büyük fırsat olacağını belirten İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu şu çağrıyı yaptı:

*  Bilim insanları bir şeyin altını çiziyor; iki günlük süreçle siz bu anlamda bir karantina sürecini tam anlamıyla yerine getirmemiş oluyorsunuz ve ne yazık ki tam da istenilen faydayı elde etmiyoruz. 23 Nisan ile başlayan günlerde içine 1 Mayıs'ı da katarsak 4 Mayıs'a kadar 11 gün yapıyor.

* 11 gün boyunca aslında 5 günü mesai olacak, 1 Mayıs da tatil. 5 günü mesai olmak üzere 11 gün için  biz ‘Evde kal' çağrısı yapabiliriz. Sokağa çıkma yasağı ilan edilebilir. Lütfen, 23 Nisan ve 4 Mayıs'a kadar ki bu süreçte sadece 5 günlük mesainin olacağı bu süreci bir fırsata çevirelim.  Hem İstanbul adına hem Türkiye'miz adına.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Coronavirüs vaka sayısında Türkiye için bir iyi bir kötü haber Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Abi kardeş doktorlar koronavirüs nedeniyle hayatlarını kaybetti
MEB N95 standardında maske makinesi üretti
Bahçeli: CHP ümidini koronavirüse bağladı ama virüs Ramazan Bayramı'na biter
Yapı Kredi konut kredisi faiz oranını aylık yüzde 0.89'a indirdi
Beşiktaş’ta maaş indirim görüşmeleri başladı
İstanbul Valisi Ali Yerlikaya: İkinci Faz Destek Ödemeleri'ne başladık
Malatya'nın 'Mercedes Kadir' dediği sokakların sevilen yüzü toprağa verildi
Almanya Çin’e 130 milyar euroluk koronavirüs faturası kesti
Prof. Dr. Zeki Kılıçaslan: İstanbul'da 60 bin civarında korona hastası var
Mersin'de bakla toplamaya diye çıktı serada asılı bulundu
Yorumlar 62 yorum