BIST 5.192
DOLAR 18,81
EURO 20,45
ALTIN 1.166,56
HABER /  GÜNCEL

13 bin TL'yi söke söke aldı! Denizli'de 54 kiloluk genç kızdan çöp şiş yeme rekoru 43 dakika sürdü

İhlas Haber Ajansı
İhlas Haber Ajansı

DENİZLİ'de, 'en çok çöp şiş yeme' yarışmasının birincisi herkesi şaşkına çevirdi. Herkes 110 kilodaki erkeğin favori olduğunu düşündü ancak 54 kiloluk bir genç kız çıkageldi. 43 dakikada adeta rekor sayıda çöp şiş yiyen genç kız, 13 bin 650 TL'nin sahibi oldu.

Abone ol

Mehmet Kaya isimli restoran işletmecisinin Denizli'de 7 yıl önce başlattığı  çöp şiş yeme yarışması sosyal medyada yoğun ilgi görüyor. Birçok vatandaş farklı illerden gelerek yarışmaya katılıyor. 

Kaya son çöp şiş yeme yarışmasını kazanan kişiye 13 bin 650 TL'lik ödül verdi. İlginç anların yaşandığı yarışmanın birincisi, Ankara'dan Marmaris'e giderken işletmeye uğrayan 54 kiloluk genç kız oldu. Genç kız, 110 kiloluk erkek rakibini adeta masaya gömdü.

Denizli’den yarışmaya katılan 110 kilo ağırlığında olan Yasin Ağı, 100 tane çöp şişi yedikten sonra tıkandı ve yarışmayı bıraktı. 54 kiloluk genç kızın yediği çöp şiş sayısını duyanlar kulaklarına inanamadı.

110 kilo erkekten kat kat fazla yedi

Genç kız, 110 kilodaki erkeğin güçlükle yediğinin iki buçuk katını olan 240 adet çöp şişi 43 dakikada yiyerek ödülün sahibi oldu.

"Okul harçlığını çıkarırım diye geçerken uğradım"

Şansını denemek istediğini ve kendisinin de şaşırdığını belirten Selin Deniz, “Ben 7 yıldır Çöpşişçi Mehmet’i sosyal medya hesaplarında takip ediyordum. Her seferinde meşhur çöp şişi yiyip yiyemeyeceğim konusunda düşünüyordum. Ankara'dan Marmaris'e giderken yol üstünde olduğu için bir şansımı deneyeyim dedim. Bir yandan da okul açıldığı için harçlığım çıkar diye düşünerek geldim ve şansımı denemek istedim. Benden öncede bir ağabeyimiz yarışıyordu. Baya kilolu bir ağabeyimizdi ama 100 tane çöp şiş yiyebilmiş. Birazcık korktum açıkçası, yapabilir miyim yapamaz mıyım diye. 43 dakikada 240 tane çöp şiş yedim. Kazanacağımı biraz bekliyordum ama çok ümidim yoktu” dedi.

"Cüsse ile alakası yokmuş"

Kendisine güvendiğini fakat başaramadığını söyleyen Yasin Ağı da, yarışmada yaşadıklarını şöyle anlattı:

5 yıldır Sürekli olarak gelip çöp şişini yediğim bu mekana bu sefer yarışma için geldim. Fakat sadece 100 adet çöp şiş yiyebildim. 110 kilo ağırlığındayım. Yarışmayı kazanabileceğimi düşündüm ama maalesef yapamadım. Benden hemen sonra 54 kilo ağırlığında bir hanımefendi arkadaşımız 240 tane çöp şiş yedi. Bunun cüsse ile alakası yokmuş. Arkadaş kısa sürede benden 2 buçuk kat fazla çöp şiş yemiş. Helal hoş olsun”

Çöp şiş restoranının sahibi Mehmet Kaya ise Türkiye genelinden gelen misafirlerin katıldığı ve büyük ilgi gören yarışmayı sürdürmek istediklerini söyledi.

Kaya, “7 yıl boyunca bu yarışmada en az 100-150 kazanan yarışmacımız var. Bu kazan kişilerin çoğu 45-50 kilo civarında olan kadınlar oluyor. Bugünde kazanan arkadaşımız bizi şaşırtmadı. Marmaris'ten gelen bir kadın yarışmacımız sosyal medya hesaplarında yaptığımız canlı yayında 240 çöp şiş, 3 ayran, 1 salata ve 1 tane ekmek yiyerek 13 bin 650 TL ödül kazandı” diye konuştu.

1 milyondan fazla izlendi

Selin Deniz'in büyük ödülün sahibi olduğu lezzetli yarışmaya ait işletmenin sosyal medya hesaplarından paylaşılan görüntülerinin ise şuana dek 1 milyondan fazla kişi tarafından izlendiği belirtildi.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Antalya'da polisten 'utanmıyor musun' fırçası! Bardak ağır yaraladı arkadaşı pes dedirtti
Foto Galeri Antalya'da polisten 'utanmıyor musun' fırçası! Bardak ağır yaraladı arkadaşı pes dedirtti Galeriye Gözat