BIST 1.408
DOLAR 8,06
EURO 9,67
ALTIN 460,38
HABER /  EKONOMİ

Ziraat Bankası 22 ülkeden 38 Bankanın katılımıyla 1,1 milyar kredi sağladı

Türkiye'nin en büyük kamu bankalarından Ziraat Bankası, 22 ülkeden 38 Bankanın katılımıyla 1,1 milyar ABD doları tutarında sendikasyon kredisi sağladı.

Abone ol

Ziraat Bankası, 22 ülkeden 38 Bankanın katılımıyla 1,1 milyar ABD Doları tutarında sendikasyon kredisi sağladı. Covid-19 salgınının küresel piyasalarda neden olduğu dalgalanmaya rağmen, sağlanan kredinin maliyeti bir önceki yılın altında kaldı.

Emirates NBD Bank ve Abu Dhabi Commercial Bank koordinatörlüğünde sağlanan, 597 milyon Euro ve 415 milyon ABD Doları olarak iki parçadan oluşan 1 yıl vadeli kredinin maliyeti, geçen seneki Euro maliyetinin 40 baz puan, ABD Doları maliyetinin ise 25 baz puan altında kalarak sırayla Euribor+2,00 ve Libor+2,25 olarak gerçekleşti.

Konuya ilişkin Ziraat Bankası’ndan yapılan açıklamada;

“Corona virüs sebebiyle tüm dünya merkez bankaları ve hükümetlerinin olağanüstü finansal önlemler almak zorunda kaldığı ve likiditenin öneminin daha da arttığı bu kritik dönemde dahi, 4 kıtada 38 uluslararası bankadan sağlanan bu büyüklükteki kredi, Türkiye ekonomisine ve Ziraat Bankası’na olan güvenin bir kez daha teyidi olmuştur.

Muhabir bankalarımıza, gösterdikleri destek, artarak devam edeceğine inandığımız işbirlikleri ve yaşadıkları son derece zorlu çalışma koşullarına rağmen, sendikasyon süreci için belirlenen takvime titizlikle uyarak, herhangi bir gecikme olmaksızın sağladıkları katılımları için teşekkür ederiz. Ziraat Bankası olarak temin ettiğimiz bu kaynakla, reel sektörümüze, ekonomimiz için özellikle önem arz eden dış ticaret işlemleri aracılığı ile destek olmaya devam edeceğiz” denildi.

ÖNCEKİ HABERLER
Kwadwo Asamoah Fenerbahçe ile anlaştı
Adıyaman'da yoğun bakım mücadelesinin ardından koronavirüsü yendi
Fernandao: Fenerbahçe'den ayrılmayı hiç istemedim
Cuma günü çekilecek zikirler okunacak esmalar sayısı
Hastasından koronavirüs kapan Dr. Selçuk Köse iyileşti! İlk olarak annesini sordu
Kadıköy'de çaldıkları 250 bin doların peşine başka hırsızlar düştü
Erdoğan'dan Türk Konseyi'nde kritik açıklama: Sosyo-ekonomik bir krizle karşı karşıyayız
Cerrahpaşa'da koronavirüsü yenen doktor ve 90 yaşındaki kadın taburcu oldu
Atatürk ve Mevlana'ya aşağılayıcı sözler söyleyen komedyen için yakalama kararı
Koronavirüs ilacında dünyayı umutlandıran müthiş adım: Potansiyel var
Yorumlar