BIST 11.156
DOLAR 33,04
EURO 35,94
ALTIN 2.551,00
HABER /  POLİTİKA

Zehra Taşkesenlioğlu, devlette çalışan akrabalarını tek tek açıkladı! Erzurum'da kadrolaşıyor iddiası

AK Parti Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, eşi Ünsal Ban ile boşanma davasında ortaya saçılan iddiaların ardından şimdi de Erzurum'daki akrabalarını devlet kadrolarına yerleştirmekle suçlandı. Taşkesenlioğlu, devlete kendisinin yerleştirdiği iddia edilen akrabalarıyla ilgili gün gün tarih tarih açıklama yaptı...

Abone ol

Ak Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu'nun, memleketi Erzurum'da Taşkesenlioğlu’nun soyadını taşıyan çok sayıda kişiyi kamu kurumlarına yerleştirdiği iddia edildi. Taşkesenlioğlu da, Odatv'den Ayşe Baykal'a gönderdiği mektupta, devlete yerleştirdiği iddia edilen akrabalarının isimlerini tek tek sayıp ne zaman göreve başladıklarını açıkladı. İşte Taşkesenlioğlu'nun o mektubu...

O isimlerin devlete girmesiyle ilgim yok

Haberde “Taşkesenlioğlu”  soyadını taşıyanların işe yerleşmeleri ile herhangi bir girişimim olmamıştır. Bu asılsız haber akrabalarıma iltimas tanıyarak işe yerleştirmenin ötesinde emeğiyle hak ettiği işe girmiş kişilere de haksızlıktır. 

Evet biz Erzurum’da bilinen bir aileyiz. Ailemize adını veren Taşkesenli Ahmet Efendi; 1870 yılında Erzurum’da açmış olduğu medrese ile Anadolu’da binlerce âlim yetiştirmiştir.  Ailemiz 100 yılı aşkın süredir bu topraklarda var olmuştur. Atalarımız Osmanlı döneminde Siirt, Diyarbakır, Mardin, Bingöl illerinde yaşamış ve hâlen de bu illerde akrabalarımız vardır. 

Genç nüfusun tamamı üniversite mezunu

Ailemizin genç nüfusunun tamamına yakını üniversite mezunudur. Aile mensuplarımız içinde geçmişte milletvekilliği yapmış amcam Fethullah Taşkesenlioğlu gibi birçok bürokrat, akademisyen ve çeşitli kamu kurumlarında görevli işçi ve memur vardır. 

Birçoğu ben milletvekili seçilmeden...

Birçoğu milletvekili seçilmemden önce kendi kariyer geçmişlerine uygun iş pozisyonlarında çalışıyorlar. Örneğin haber konusu olan yazıda yer alan Prof. Dr. Yavuz Taşkesenligil, 2001 yılında Profesör unvanı almıştır.  Hiçbir akrabamın kariyerinde etkim olmadığı gibi milletvekili olduğum dönemde kamudaki işinden ayrılan akrabam olmuştur.  Söz konusu haberde adı geçen kişilerin kariyer bilgilerini tarihleriyle paylaşıyorum.

Doç. Dr. Yaser Taşkesenlioğlu; BESYO-Spor Yöneticiliği mezunudur ve 2011 yılından itibaren çalışmaya başlamıştır. Gençlik lideri olarak görev yapmaktadır. Çalıştığı Birimler; Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü - Spor Koordinatörlüğü (2011-2013), Palandöken Gençlik Merkezi (2013-2015), Yakutiye Gençlik Merkezi (2015-2019), Aziziye Gençlik Merkezi (2019-2023)

Doç. Dr. Muhammed Yasin Taşkesenlioğlu; Atatürk Üniversitesi’nde Araştırma Görevlisi olarak iş hayatına başlamıştır (2005- 2007). Bayburt Üniversitesi Öğretim Görevlisi (2009-2018). Temmuz 2018'den beri Atatürk Üniversitesi Öğretim Üyesidir. 

Zeynep Taşkesenlioğlu; KPSS puanı 89’dur. Aldığı puan neticesinde atanarak Bayburt Üniversitesi’nde Bilgisayar İşletmeni olarak göreve başlamıştır (2011-2019). 2019 yılından itibaren Atatürk Üniversitesi’nde Bilgisayar İşletmeni olarak görev yapmaktadır. 

 Prof. Dr. Yavuz Taşkesenligil; 1986 yılında Atatürk Üniversitesi’nde Araştırma Görevlisi olarak görev yapmıştır. 1992 yılında Yardımcı Doçent, 1995 yılında Doçent, 2001 yılında ise Profesör unvanını almıştır.

Fuat Taşkesenligil; 1997 yılında Atatürk Üniversitesi’nde göreve başlamıştır. 2013 yılında Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne Spor Şube Müdürü olarak atanmıştır. 2014 yılında Gençlik Spor İl Müdürü olarak atanmış ve 2021 yılında görevinden ayrılmıştır. 

Nagihan Aksakal Taşkesenlioğlu; 2022 yılında EKPSS’den 80 puan alarak 2. atamada Atatürk Üniversitesi’ne memur olarak atanmıştır. 

Necmettin Taşkesenlioğlu; 1987 yılında Erzurum Belediyesi’nde işe başlamıştır. 2004 yılından itibaren aynı kurumda vekâleten Şube Müdürlüğü görevini yürütmektedir. 

Muhammed Taşkesenlioğlu; 2016 yılında Kafkas Üniversitesi’nin açtığı sınavı kazanarak Rus Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde işe başlamıştır. 2018 yılında da Erzurum Atatürk Üniversitesi’ne geçiş yapmıştır. 

Adem Taşkesenligil; 2016 yılında Elektrik Teknisyeni olarak Kredi Yurtlar Kurumu’nda işe başlamıştır.