HABER /  EKONOMİ

Yükselen altın fiyatları sonrası BBDK kararı! Yarın başlıyor

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK), 100 gram ve üzeri altın alımına yarından itibaren 1 gün valör uygulanacağını açıkladı.

Abone ol

BDDK gram altın hakkında açıklama yaptı. BDDK, "Yarından itibaren 100 gram ve üzeri altın alımına 1 gün valör uygulanacak." dedi.

Valör, faiz hesaplamasına başlangıç oluşturan tarihtir. Kredi hesaplarına alacak geçen hareketler için işlemin yapıldığı günü takip eden ilk iş günüdür. Borç geçen işlemler için valör, işlemin yapıldığı gündür.

100 gram ve üzerinde altın alana 1 gün valör uygulanacak
BDDK'dan yapılan açıklamada, "Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulunun 21.05.2020 tarih ve 9033 sayılı Kararı ile finansal piyasaların istikrarlı işleyişine ve kredi sisteminin etkin çalışmasına katkıda bulunulmasını teminen; 22.05.2020 tarihinden itibaren gerçek ve tüzel kişilerin günlük 100 gr ve üzerinde altın alım işlemlerinde, altının ilgilinin hesabına aktarılmasının ve/veya kullanıma açılmasının bir iş günü valörlü olarak gerçekleştirilmesine ve konunun Kuruluş Birlikleri vasıtasıyla tüm bankalara duyurulmasına karar verilmiştir" denildi.

Altın fiyatları bugün ne kadar? 

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri 4 günlük sokağa çıkma yasağı bayramda açık olacak dükkanlar Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Bomba araştırma! Trump hezimete uğrayacak! Ekonomi beterin beteri olacak
Galatasaray 8 yabancıya karşı
Sivas'ta kazaya karışan otomobilin bagajından çıkan buzağı şaşırttı
Libya'da Hafter milislerine darbe üstüne darbe! Esabia beldesi de kurtarıldı
THY'den HES kodu ile uçuş duyurusu
HES kodu nasıl alınır ne işe yarar e devlet HES kodu alma
Yorumlar 6 yorum