BIST 1.123
DOLAR 7,81
EURO 9,17
ALTIN 475,89

Yaşar Okuyan kimdir 27 yaş küçük eşi Özlem Kaya nerelidir?

Aktif siyaseh hayatına MHP'de başlayan daha sonra çeşitli partilerde ve kurumlarda görev alan Yaşar Okuyan nerelidir? Özlem Kaya'dan önceki eşi kimdir?

1949 İstanbul doğumlu olan Yaşar Okuyan aslen Rize Çayeli'nden. Çocukluği Yalova'da geçen Yaşan Okuyan İstanbul Gazetecilik Yüksek Okulunu bitirdi. Yalova'nın il olmasından sonra 20. Dönem'de Yalova milletvekili seçildi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yaptı. Son olarak CHP'ye katılmıştır.

Okuyan, Ankara Atatürk Lisesi’nde okudu. İstanbul Gazetecilik Yüksek Okulundan mezun oldu. Bir dönem gazetecilik yaptı. 21 yıl çeşitli gazete, dergi ve ajansta muhabir, foto muhabir, istihbarat şefi, Genel Yayın Müdürü ve Köşe Yazarı olarak görev yapmış ve sürekli Basın Kartı almaya hak kazanmıştır. İmbat Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

Aktif siyasete 1970’li yılların başında MHP’de başladı. O sıralar Hergün gazetesinin köşe yazarı ve Ülkücü Gazeteciler Cemiyeti’nin başkanlığı yaptı. 12 Eylül 1980 Askeri Darbesi’nden sonra Yaşar Okuyan da gözaltına alındı.

1991 yılında Mesut Yılmaz'ın ANAP Genel Başkanlığı'na seçildiği kongrede aktif rol oynadı. 2008 yılında genel başkanlığını yaptığı Hürriyet ve Değişim Partisi'ni kapatarak, kadrosuyla birlikte Halkın Yükselişi Partisi'ne katıldı. Daha sonra Yaşar Nuri Öztürk tarafından partiden ihraç edildi.

KARDEŞİ TKP'Lİ O MHP'LİYDİ: Aktif siyasete 1970'li yılların başında MHP'de başladı. Aynı dönemde kardeşi Arif Okuyan TKP'li olup parti organlarından Ürün dergisinin sahibiydi ve CHP'li olarak biliniyordu. 'Faşist bir ağabeyim olduğu için utanıyorum' açıklamaları yapan Arif Okuyan, bu nedenle soyadını da Ekim Devrimi'ne gönderme yapacak şekilde değiştirmiş, Arif Ekim olmuştu. Darbe döneminden sonra 80'li yıllar sonrasında 'faşist' ağabey ve 'komünist' kardeş barışmışlardı.

Yaşar Okuyan, 1989 yılında peyzaj mimarı ressam Öcal Hanım'la evlendi. Eşinden boşandı. Üç kız çocuğu vardır. 2012 yılında kendisinden 27 yaş genç maden mühendisi Özlem Kaya ile evlendi.

YAŞAR OKUYAN'IN EŞİ ÖZLEM KAYA KİMDİR :  Yaşar Okuyan, 2012 yılında genç bir kadınla evlenince herkesi şaşırttı. Yaşar Okuyan'ın ikinci eşi olan Özlem Kaya kendisinden tam 27 yaş küçük. Yaşar Okuyan Özlem Kaya ile evlendiğinde 63, eşi Özlem Kaya ise 36 yaşındaydı. Karısı Özlem Kaya bir proje mühendisi ve Yaşar Okuyan bir sonraki görüşmede Özlem Kaya'ya çiçeklerle gidip evlenme teklif etmiş. Eşi bunu şöyle anlatıyor:

-"Bürosuna ilk kez gitmiştim. Çiçeklerle karşıladı ve evlenme teklif etti. Şoke oldum! Direkt evlilik teklifliyle karşılaşmak farklı bir şey. Neyse ki düşünmem için biraz zaman verdi.

Yaşar Okuyan ise 'hızlı teklifi' için şöyle demişti: "Aslında ilk tanıştığımızda söyleyecektim, evlenelim diye. Çünkü hayatımı yeniden tazeleme konusunda kararlıydım. O da oradaydı… Bir an öyle geldi, öyle hissettim. Ama 10 gün bekledim. Karar verdiğim anda çok süratli hareket ederim.

EMEKLİ MAAŞIYLA KİRADA : Yaşar Okuyan ile eşinin arasında 27 yaş fark olunca ilk akla gelen evliliğin para için olduğuydu. Ancak Yaşar Okuyan 'emekli maaşıyla kirada' yaşadıklarını söyleyerek şaşırtıyor:

-Önce âşık olunur, sonra evlenilir, biz biraz tersini yaşıyoruz. Bizim âşık olma safhamız olmadı. Aile yapılarımız farklı değil. Gelirimiz sınırlı, ders veriyorum, emekli maaşlarımız var. Bu ev de kira. Bir tek çalışma ofisim benim üzerimde.

YAŞAR OKUYAN'IN ÇOCUKLARI NE TEPKİ VERDİ : Yaşar Okuyan'ın ilk eşinden olan evliliğinden 3 kızı var. Peki babalarının kızı yaşındaki bir isimle evlenmelerine ne tepki verdiler, düğüne katıldılar mı? Bu soruya Yaşar Okuyan şu yanıtı veriyor;

-Üç kızım var. Büyük kızım düğüne geldi. Ortanca kızımın kendi eşiyle sorunları var… Küçük kızım biz düğün için Antalya’ya gitmeden geldi, birlikte yemek yedik.

YAŞAR OKUYAN'IN HASTALIĞI NE : Hepatit-B virüsüne bağlı karaciğer yetmezliği yaşayan Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan, ölümün eşiğinden bağışla döndü. Vatan Partili olan Ahmet Şahin, Yaşar Okuyan'a karaciğer bağışı yaptı.

Ahmet Şahin’in bağışladığı karaciğer Okuyan’ı hayata döndürdü. Başarılı geçen ameliyat sürecinin ardından Eski Bakan Okuyan, hayatını kurtaran Ahmet Şahin’in nikah törenine görüntülü arayarak katıldı.