BIST 1.454
DOLAR 8,40
EURO 10,18
ALTIN 503,65
HABER /  POLİTİKA

Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek'ten çok tartışılacak Öcalan sözleri!

Abdullah Öcalan'ın mektubu ile ilgili açıklama yapan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, ABD'nin Öcalan'ın çağrısından rahatsız olduğunu belirterek "Türk devleti, Öcalan’ı devreye sokarak ABD’nin adayını zayıflatma müdahalesinde bulunuyor" dedi.

Abone ol

"Abdullah Öcalan’ın mektubunu en iyi anlayan, Kandil oldu" diyen Perinçek, "PKK yönetimi, birkaç kez üst üste bu açıklamanın Öcalan’a 'PKK’nin direnişini kırmak için yaptırıldığını' belirtti. Vatan Partisi de o zaman bu gerçeğe dikkat çekti" ifadelerini kullandı. 

ABD'nin Öcalan'ın çağrısından rahatsız olduğunu iddia eden Perinçek, buna gerekçe olarak ise 'PKK'nın CHP'ye oy çağrısı yaptığı' yönündeki iddialarını gösterdi. 

Perinçek, şunları söyledi:

"Aslında bu çağrıdan rahatsız olan ABD idi"

Olayın devamının geleceği belliydi. Öcalan’ın, avukatlarına verdiği ikinci bir mektup dün kamuoyuna açıklandı. Öcalan, PKK/HDP’nin CHP’yi desteklemesine tavır aldı, iki aday arasında 'Tarafsız kalın' dedi. 'Ekrem İmamoğlu’na da Binali Yıldırım’a da oy vermeyin' çağrısı yaptı.  Bu çağrıya tepki, PKK/HDP ve CHP’den geldi. Çünkü PKK, HDP oylarını CHP’ye yönlendirmişti. Aslında bu çağrıdan rahatsız olan ABD idi. Çünkü İmamoğlu’na gidecek oyların bir kısmının önü kesiliyordu."

Örgüt bölünüyor

PKK'nın bölünmekte olduğunu da belirten Perinçek, "Türk Ordusunun ve Polisinin ayakları altında kalan örgüt, çıkmaza girmiştir ve her çıkmaza giren örgüt gibi bölünüyor" ifadelerini kullandı.

"Öcalan'ı ABD'nin adayını zayıflatmak için kullandı"

Türkiye'nin 'Elindeki Öcalan'ı ABD'nin adayını zayıflatmak için kullandığını' söyleyen Perinçek'in açıklamasının devamı ise şu şekilde: ABD emperyalizmini, PKK/HDP’yi ve CHP’yi anladık. Türk Devleti elindeki Abdullah Öcalan’ı devreye sokarak, ABD’nin adayını zayıflatmaya yönelik bir müdahalede bulunuyor. Üstelik oyları Binali Yıldırım’a yönlendiren bir çağrı da yok. Peki PKK/HDP ve CHP’nin dışında, ABD emperyalizmine karşı olduğunu söyleyen kimi güçlerin birden feryat etmesinin anlamı nedir? Çünkü ABD emperyalizmine karşı Türkiye mevzisinde iğreti duruyorlar. Türkiye olarak aynı gemide olduğumuzu bir türlü içlerine sindiremediler.

Erdoğan ile Vatan Partisi aynı gemidedir

Vatan Partisi Merkez Karar Kurulu, Türkiye gemisindeki ikircikleri gördüğü için 22 Eylül 2018’de 16 maddelik bir kararı oybirliğiyle almıştı. O kararın 8. Maddesi şöyleydi:

Vatan Partisi olarak, ABD emperyalizmine, PKK terör örgütüne ve FETÖ’ye karşı tavır alan bütün güçlerle aynı Türkiye cephesinde mücadele ediyoruz. Türk Ordusu, Türk Polisi ve Türk Yargısı bu mücadelenin yaptırım gücüdür. Mehmetçikle ve polisimizle birlikte olmak, bugün doğru cephede yer almanın başta gelen ölçütüdür. Tayyip Erdoğan Hükümeti de, bugün devletin diğer güçleriyle birlikte Türkiye cephesindedir. Bu nedenle Tayyip Erdoğan hükümeti, bugün Türkiye’nin bağımsızlığı ve bütünlüğü için mücadelede bütün Milletimizle, Ordumuzla ve Vatan Partisiyle aynı gemidedir. Vatan Partisi Merkez karar Kurulu’nun bu kararı tarihsel önemdedir, bir pusula gibi yön göstermektedir.

"Eğer Tayyip Erdoğan düşmanlığına kilitlenirseniz..."

ABD emperyalizmine karşı Tayyip Erdoğan ile aynı gemide olmak, bugün Vatan Savaşı mevzisinde olmanın en belirleyici tavrıdır. Eğer Tayyip Erdoğan düşmanlığına kilitlenirseniz, Türkiye gemisindeki konumunuz ikide bir tehlikeye girer. Tayyip Erdoğan, S 400 alır, siz Atlantik cephesine yuvarlanırsınız. Tayyip Erdoğan, Doğu Akdeniz’e Yavuz gemisini yollar, siz 6. Filonun gözcüsü durumuna düşersiniz. Tayyip Erdoğan, Şanghay İşbirliği Örgütü’ne katılma başvurusunda bulunur. Siz kendinizi ABD’nin güdümünde bulursunuz. Tayyip Erdoğan, Pençe harekâtı yapar, siz Türk Ordusunun pençesi altında kalırsınız. Tayyip Erdoğan, FETÖ Gladyosunu hapislere atar, siz FETÖ’yü kurtarma faaliyetine kapılırsınız. Tayyip Erdoğan, Apo üzerinden PKK’nın direncini kırmaya yönelik uygulamalara girişir, siz PKK ile birlikte feryat edersiniz. Görüldüğü gibi Tayyip Erdoğan düşmanlığına kilitlenmek bir program değil, ABD programının kuyruğuna takılmaktır."

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Son İstanbul seçim anketi geldi! İmamoğlu Yıldırım arasındaki fark Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
İstanbul seçim sonuçları METROPOL anket sonuçları kim alır?
Babalar Günü için süper fırsatlar!
Kuveyt Türk TradePlus ile piyasalar artık 24 saat cepte
Öcalan mektubuna Bahçeli'den ilk tepki HDP'nin istismarına müdahale...
Uygur Türkü Nurmuhammed Tohti için gıyabi cenaze namazı
Bursaspor'u zor günler bekliyor! Gelirlere el konuldu
Bağdat'ta camiye intihar saldırısı gerçekleşti! Çok sayıda ölü ve yaralı var
Türkiye'nin gündemine oturan isim Ali Kemal Özcan konuştu Görüşme için nasıl izin aldı
Ankara'da korkunç kaza! 1.5 aylık bebek kahretti
Fatih Altaylı’dan Galatasaray’a icra takibi başlatan Dursun Özbek’e: Terbiyesizlik
Yorumlar 22 yorum