BIST 1.340
DOLAR 7,88
EURO 9,39
ALTIN 459,90
HABER /  DÜNYA

Uruguay Devlet Başkanı kansere yakalandı

İhlas Haber Ajansı

Uruguay Devlet Başkanı Tabare Vazquez, sağ akciğerinde bir nodül tespit edildiğini ve muhtemelen kanser olduğunu açıkladı. 

Abone ol

Uruguay Devlet Başkanı Tabare Vazquez, sağ akciğerinde büyük ihtimalle kötü huylu olabilecek çok net özelliği olan bir sağ pulmoner nodül bulunduğunu ve muhtemelen de kanser olduğunu açıkladı.

Gelecek günlerde daha net bir tanının konulacağını ifade eden Vazquez, “Tomografide, büyük ihtimalle kötü huylu olabilecek çok net özelliği olan bir sağ pulmoner nodül bulundu” ifadesini kullandı. 
Kendini iyi hissettiğini ifade eden Uruguay Devlet Başkanı, herhangi bir semptom görmediğini dile getirdi. Aynı zamanda Onkolojist olan 79 yaşındaki Devlet Başkanı Vazquez’in görevi 2020 yılının Mart ayında son bulacak.

Vazquez, ailesini ve kız kardeşini kanser nedeniyle kaybetmesinin ardından bu mesleğe yöneldiğini açıklamıştı. Vazquez’in eşi Mara Auxiliadora Delgado yaklaşık 3 hafta önce hayatını kaybetmişti. Yerel medya Delgado’nun geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybettiğini yazmıştı. 

ÖNCEKİ HABERLER
İzmir'de yanan ormanlar için 1 milyon fidan kampanyası başlatıldı
Fenerbahçe kaptan Eda Erdem Dündar ile sözleşmesini uzattı
Türkiye'de her 5 kişiden 1'i kripto para kullanıyor! Bitcoin yatırımı risk mi?
Tuzluca tuz mağaraları sağlık turizmine kazandıralacak
Antalya'da yeni bir keçi türü ortaya çıktı
ŞOK market açılış kapanış saatleri ne zaman kapanıyor?
Yorumlar