BIST 1.542
DOLAR 7,41
EURO 9,02
ALTIN 441,83
HABER /  GÜNCEL

Ümit Özdağ'dan Meral Akşener'e jet yanıt

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Habertürk'te Teke Tek programında Ümit Özdağ ile ilgili yaptığı açıklamalara yayının devam ettiği sırada Ümit Özdağ'dan jet yanıt geldi.

Abone ol

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Habertürk'te Teke Tek programında Fatih Altaylı'nın gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Akşener, Ümit Özdağ'ın partiden ihraç edilmesiyle ilgili de konuştu. Akşener'in konuşmasının devam ettiği sırada Ümit Özdağ'ın sosyal medya hesabından Akşener'e yanıt vermesi dikkatlerden kaçmadı. 

Özdağ'dan Akşener'e: 4 tane gerçek olmayan açıklama
İyi Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'ya yönelik açıklamalarından dolayı Disiplin Kurulu'na sevk edilerek partiden ihraç edilen İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, Genel Başkan Meral Akşener'in kendisiyle ilgili açıklamalarına yanıt verirken, "4 tane gerçek olmayan açıklama yaptınız" dedi.

Buğra'nın FETÖ'cü olduğunu söyledi
Özdağ, Akşener'in, "Buğra'nın FETÖ'cü olduğunu söyledi. Ben de kendisine konuyla ilgili belgi, bilgi getirmesini gereğini yapacağımı söyledim. Not aldım, o da devletin bazı kurumlarını söyledi. Jandarma, askeriye ve MİT'ten aldığını söyledi. Ben de ilgili kurumların başındaki kişileri aradım" sözlerini, "Ben size Buğra Kavuncu ile ilgili bilgilerim hususunda herhangi bir kurum adı vermedim. Bahsettiğiniz kurumlarla irtibat kurduğunuzu söyleyen sizsiniz" şeklinde yanıtladı. 

''Baktım ki televizyon kanalında veryansın ediyor''
Akşener'in "Benden grup başkanlığı talep etmiştir. Ben de kendisine 'hayır' demedim. Ben GİK listesinin 1. sırasına Orhan Çakırlar'ı koydum, Ümit Özdağ grup başkanı olsun diye. El yazısı listenin içinde sayın Özdağ'ın isimleri vardı. GİK listesindeki olmadıklarını biliyorlardı. Sayın Özdağ tek tek görüştüğümüz arkadaşlarımızın arasına katıldı. Sonuçta ne olduğunu bilemediğim sistemin içinde bir gün baktım ki televizyon kanalında veryansın ediyor arkadaşımız" sözlerine ise, "Siz bana 'Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı'nı önerdiniz, ben divana girme teklifinizi reddettim. Uygun görürseniz grup başkanlığını tercih ederim dedim" yanıtını verdi. 

Akşener'in "Benden randevu talep etmedi. Milletvekili arkadaşlarımızın kongreyle ilgili çizilip çizilmeme üzerinden kızgınlıkları, kırgınlıkları oldu. Bire bir bu konuda maruz kalan arkadaşlarımızın hepsiyle tek tek görüştüm. Sayın Özdağ benim listemde olmadığı için, zaten bulunmadığını da bildiği halde herkesten daha fazla bağırıp çağırmasını anlayamadım" açıklamasına da yanıt veren Özdağ, "Sayın İsmail Koncuk ile listede ismi olmadığı halde kendisini davet ederek görüştünüz" dedi.

''AK Parti ile İYİ Parti anayasa çalışması yapıyor demedim''
Akşener'in "AK Parti ile anayasa hazırladığımızı söyledi" sözüne de yanıt veren Özdağ, "Ben AK Parti ile İYİ Parti anayasa çalışması yapıyor demedim. Uğur Poyraz'ın Ankara'da, değişik mahfillerde birlikte anayasa yapıyoruz diye konuştuğunu söyledim ve size de doğru mu diye sordum. Arzu ederseniz bu konuşmanın şahidi olan saygın siyasetçinin de numarasını size yollarım" açıklamasını yaptı. 

ÖNCEKİ HABERLER
Sivasspor geriye düştüğü maçta Karabağ'ı 3-2 mağlup etti
Reform görüşmeleri başlıyor! İlki bugün TÜSİAD'la yapılacak
İstanbul Beşiktaş'ta koronavirüslü otobüs şoförü direksiyon başında yakalandı
Türkiye'ye Rusya'dan ilk spot boru gazını Engie Enerji temin edecek
Prof. Dr. Bilal Eryılmaz koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti
Galatasaray'ın eski yıldızı Almanya'da Survivor'a katılıyor
Lazio'lu Vedat Muriqi, Zenit maçında sakatlandı
Fahrettin Koca'dan umutlandıran aşı açıklaması
Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil'e dava açıldı
Bahçesine kurdu faturalardan kurtuldu kömür ve odun da kullanmıyor
Yorumlar 22 yorum