BIST 8.335
DOLAR 27,38
EURO 29,01
ALTIN 1.627,65
HABER /  GÜNCEL

Twerk'lü sünnet düğününde karar! Dansçıya 10 ay hapis

İZMİR'deki sünnet düğününde küçük çocukların önünde twerk (popo sallama) dansı yapılması nedeniyle açılan davada karar verildi. Mahkeme, 1 dansçıya 10 ay hapis cezası verirken diğer sanıklar beraat etti.

Abone ol

İzmir'de sokakta yapılan sünnet düğününde 7 yaşındaki çocuğun önünde bir dansçının 'twerk' yapmasının ardından haklarında dava açılan anne, baba ve amca ile 3 dansçının yargılandığı davada aile bireyleri ve 2 dansçının beraatine, 1 dansçının ise "hayasızca hareketlerde bulunma" suçundan 10 ay hapisle cezalandırılmasına karar verildi.

İzmir'in Menderes ilçesinde ikamet eden F.K. ve A.K'nin, çocukları E.K. için 31 Ağustos 2019'da düzenledikleri sünnet düğününde 3 dansçının yaptığı cinsel içerikli 'twerk' diye tabir edilen danslar sosyal medyada infiale sebep olunca gözaltına alınan şüpheliler adli kontrolle serbest bırakıldı.

"Cinsel taciz" suçlaması

Anne ve baba hakkında "aile hukukundan kaynaklanan yükümlülüğü ihlal", baba ve amca hakkında "cinsel tacize azmettirme" ve 3 dansçı hakkında "cinsel taciz" suçlamalarıyla dava açıldı. Menderes 1. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya müşteki sanıklar sünnet çocuğunun annesi A.K., babası F.K. ve amcası H.K. ile taraf avukatları ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı Pınar Melli katıldı. Dansçılar G.Y., G.K. ve M.M. ise duruşmaya katılmadı.

"Sorun yaşanmasın diye yerime oturdum"

Sünnet çocuğunun annesi A.K, olay günü dansçıların ne şekilde dans edeceklerine dair bilgisi olmadığını savunarak, "Dans başladıktan sonra müdahale ettik. Orkestracı '1,5 dakika sonra bitecek' dedi, oğlumun sünnet düğününde bir sorun yaşanmasın diye yerime oturdum. Şu an yaşananlardan çok üzgünüm" diye konuştu.

"Cinsel tacizle suçlanmak zoruma gidiyor"

Sanıklar anne A.K., baba F.K. ve amca H.K.'nin avukatı da müvekkillerinin dansın içeriği ile ilgili bilgileri olmadığını savunarak müvekkillerin iradesi dışında gerçekleşen olay nedeniyle beraatlerini talep etti. Sanık dansçı M.M.'nin avukatı ise müvekkilinin suç kastı ile hareket etmediğini savunarak beraatini talep etti. Hakimin son sözünü sorduğu anne A.K, şu ifadeleri kullandı: Cinsel taciz gibi bir suçlamayla karşı karşıya kalmak zoruma gidiyor. Ben oğlumu 42 yaşında dünyaya getirdim. Kendisinin üzerine titredim. Şu an çocuğuma karşı cinsel taciz iddiasında bulunulması beni çok üzmektedir.

Dansçıya 10 ay hapis cezası

Anne, baba ve amca ile dansçılar G.Y. ve M.M'nin beraatlerine karar veren hakim, sanık G.K'nin ise "hayasızca hareketlerde bulunma" suçundan 1 yıl hapis cezası ile cezalandırılmasına, sanığın duruşmadaki hali ve suçunu ikrarının lehine hafifletici sebep sayılarak cezasının 10 aya indirilmesine karar verildi. G.K. hakkında hükmün açıklanmasının geri bırakılması da kararlaştırıldı.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Metrolarda ‘virüs’ önlemi! İBB dezenfeksiyon çalışması başlattı
Foto Galeri Metrolarda ‘virüs’ önlemi! İBB dezenfeksiyon çalışması başlattı Galeriye Gözat