BIST 1.145
DOLAR 7,72
EURO 9,07
ALTIN 470,69
HABER /  DÜNYA

Trump'tan Suriye ile ilgili yeni açıklama! Türkiye Rusya Suriye İran ve Kürtler...

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, Suriye ile ilgili yaptığı yeni açıklamada "ABD'nin sonu gelmez savaşlardan çekilme vakti geldi." dedi.

Abone ol

Trump açıklamasının devamında, 'Türkiye, Rusya, Suriye, İran ve Kürtler DAEŞ'le ilgilenmeli. Olacakların içerisinden Türkiye, AB,  Suriye ve Kürtler çıkacak.' dedi. Sosyal medya hesabı Twitter üzerinde açıklamalarda bulunan Trump ABD'nin yıllar önce Suriye'de 30 gün kalması gerektiğini söyledi.

Trump'ın açıklamalarının tamamı şu şekilde;

"Biz kaldık ve görünürde amacı olamayan bir muharebeye gitgide daha derinden battık. Ben Washington'a geldiğimde, IŞİD bölgede gemi azıya almıştı. IŞİD halifeliğini çarçabuk yüzde 100 yenilgiye uğrattık.

"Avrupa onları geri istemedi"

Buna çoğu Avrupa'dan binlerce IŞİD savaşçısını yakalamamız dahil. Ama Avrupa onları geri istemedi, 'sen onları elinde tut ABD' dediler. Ben de dedim ki "Hayır, size büyük iltimas geçtik ve şimdi bizden onları devasa bedelle ABD hapishanelerinde tutmamızı istiyorsunuz. Onlar yargılamanız için sizindir.

"Çekilme vakti geldi"

Türkiye, Rusya, Suriye, İran ve Kürtler DAEŞ'le ilgilenmeli. ABD'nin sonu gelmez savaşlardan çekilme vakti geldi. Olacakların içinden Türkiye, AB, Rusya ve Kürtler çıkacak. 

Her zamanki gibi ABD'nin NATO'nun, ticaretin, her şeyin 'kerizi' olduğunu sandılar. Kürtler bizimle birlikte savaştı, ama bunu yapmaları için onlara muazzam para ödendi, donanım verildi. Onlar on yıllardır Türkiye ile savaşıyorlar. Bu savaşta neredeyse 3 yıl beklemede kaldım."

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Sırbistan'dan sıcak karşılama Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
AB'den Türkiye'nin Suriye'de yapacağı askeri operasyona ilişkin açıklama
2020 bayram tarihleri Kurban Bayramı ne zaman hangi ayda?
Yılbaşı tatili kaç gün 2020 yeni yıl ne zaman?
29 Ekim tatili kaç gün okullar 4 gün tatil olur mu?
ABD basını operasyon öncesi Türkiye'nin elindeki tank sayısını açıkladı
Açık lise harçları kaç para 2020 hangi bankaya ödeniyor?
Yorumlar 29 yorum