BIST 1.441
DOLAR 8,55
EURO 10,35
ALTIN 513,25
HABER /  GÜNCEL

TBMM'de torba kanun teklifi mesaisi! Ekonomiye ilişkin düzenlemeler yapılacak

Meclis Genel Kurulu'nda yeni haftada torba kanun teklifi ve uluslararası anlaşmalar ele alınacak. Teklife göre yap-işlet-devret projelerine ilave teminat verilecek.

Abone ol

Meclis Genel Kurulu yeni haftada ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren "torba kanun teklifi" için mesai yapacak. Teklife göre, ihalesi 15 Mart 2020'den sonra yapılmış fakat sözleşmesi henüz imzalanmamış, yap-işlet-devret modelli projelere Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı da ilave teminat sağlayabilecek.

Finansmanı yurt dışından sağlanan yap işlet devret projeleri kapsamında, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na bağlı idareler tarafından imzalanacak borç üstlenim anlaşmalarına bakanlık da taraf olabilecek.

Bakanlık bu kapsamda söz konusu anlaşmalara yabancı kreditörler tarafından sağlanacak finansmana ilave teminat verebilecek.

2023 sonuna uzatılacak
Teklifle ayrıca, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları'nın finansman açığının hazine tarafından üstlenilme süresi 2023 sonuna uzatılacak. Kaçak olduğu tespit edilen buzağı, kuzu ve oğlaklar ile gebe hayvanlar artık kesime sevk edilmeyecek ve karantinaya alınacak.

Uluslararası anlaşmalar da ele alınacak
Ayrıca mobil telefon kapsama alanının ve internet hizmeti altyapılarının yaygınlaştırılmasının teşvik edilmesine ilişkin düzenlemeler de teklifte yer alıyor. Genel Kurul'da uluslararası anlaşmalar da ele alınacak.

ÖNCEKİ HABERLER
İstanbullular dikkat! Bugün bu yollar kapalı
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Borsa İstanbul AŞ Genel Müdürü Mehmet Hakan Atilla istifa etti
Rasim Öztekin için kan aranıyor
Fatih Terim hakemlere yine ateş püskürdü
Fransız milyarder Olivier Dassault milletvekili helikopter kazasında öldü
Rum basını: Türkiye ile anlaşmadıkça doğalgaz satamayız
Galatasaray Sivasspor maçı golleri ve geniş özeti
Cumhurbaşkanı Erdoğan kadınlar günü mesajında şiddete tepki gösterdi
Saldırı hazırlığındaki 7 PKK'lı etkisiz hale getirildi
Yorumlar 5 yorum