BIST 1.408
DOLAR 8,02
EURO 9,60
ALTIN 454,42
HABER /  GÜNCEL

Süleyman Özışık: Adil Öksüz'ün paketlenmesi an meselesi

Türkiye Gazetesi Yazarı ve NetHaber Genel Müdürü Süleyman Özışık terör örgütü FETÖ firarisi Adil Öksüz'ün yakalanmasının an meselesi olduğuna dair emarelerin olduğunu söyledi.

Abone ol

Habertürk ekranlarında yayınlanan Hülya Hökenek'in sunduğu Enine Boyuna programına konuk olan Türkiye Gazetesi Yazarı ve NetHaber Genel Müdürü Süleyman Özışık FETÖ firarisi Adil Öksüz hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun FETÖ'nün kilit ismi firari 'Adil Öksüz'ün yerini biliyoruz' açıklamasın ardından başlayan tartışma Habertürk ekranlarında masaya yatırıldı.

Türkiye Gazetesi Yazarı ve NetHaber Genel Müdürü Süleyman Özışık, "Süleyman Soylu'nun açıklamasını iki yönlü buluyorum. Saklanan adamların en büyük korkusu izinin bulunduğu korkusudur. Saklanan kişinin yer değiştirmesi sağlanarak izinin  bulunması. ikinci yönü ise 'Yerini biliyoruz, zamanı geldiğinde operasyon yapılacak' mesajı vermek. Biz istihbaratımızı zaman zaman gömmekte mahiriz ama son dönemler firari FETÖ'cülerin paketlenip getirilmesinde istihbarat teşkilatlarımızın hakkını teslim edelim." dedi.

'Adil Öksüz İstiklal caddesinde oturmuyor'

CHP Sözcüsü Faik Öztrak'ın (Bakan Soylu'ya yanıtı) 'Adil Öksüz'ün yerini biliyorsanız, gidin getirin' sözüne katılmadığı ifade eden Süleyman Özışık, "Adil Öksüz İstiklal caddesinde oturmuyor. Ya Almanya'dadır ya Amerika'dadır ya da başka ülkededir. Bunun için operasyon yapmak gerekiyor." vurgusunu yaptı.

Türkiye'deki FETÖ döngüsü yakalanırsa Adil Öksüz çözer

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da firari Adil Öksüz için kullandığı ifadeleri ilginç bulduğunu söyleyen Özışık sözlerine şöyle devam etti: Cumhurbaşkanı Erdoğan bir şeylerin sinyalini zaman zaman veriyor. Açıklamasında kullandığı 'paket' kelimesi bana çok ilginç geldi. Önümüzdeki dönemlerde Adil Öksüz'ün yakalanıp Türkiye'ye getirilmesi noktasında ciddi adımların atılmasını bekliyorum. Adil Öksüz önemli bir adam. Türkiye'de FETÖ'nün döngüsünü yakalanırsa çözebilecek bir kişi.

Türkiye Gazetesi Yazarı ve NetHaber Genel Müdürü Süleyman Özışık

O dönemde yargı FETÖ'nün elindeydi

19 Temmuz'da Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından yaptığı açıklamaya ilişkin sözlerini hatırlatan Süleyman Özışık, "Bu adamın serbest bırakılması çok ciddi bir olaydır. Bu hakimler hemen sorguya çekilmelidirler. Bunu serbest bırakan hakimlerin de FETÖ ile bir bağlantısı ortaya çıkacaktır demiştim. Zaman zaman FETÖ'cü hakimler kendini bitirme pahasına böyle kararlar verebiliyorlar. O dönem çeşitli vesilelerle hukuk FETÖ'nün elindeydi. Böyle kararlar verebiliyorlardı. Bu kararlardan biri de Adil Öksüz'dür." şeklinde konuştu.

FETÖ ile mücadelede henüz hedeflendiğimiz noktada değiliz. İğne ile dalmamız gereken yerlere kepçe ile daldık diyen Özışık, "Bazı yerlerde mağduriyetler oluşturuldu. Bu yine televizyonlarda söylenen 100 binlerden oluşan bir mağduriyet değil. Bunu söylerseniz FETÖ'cülere de cansuyu vermiş olursunuz." uyarısında bulundu.

Beraat alan bazı kişilerin mülki amirlerinde sıkıntı var

Mahkemelerden beraat ve işe iade kararları alan bazı kişilerin mülki amirlerinden kaynaklı sıkıntıların yaşandığına dikkat çeken Süleyman Özışık, "OHAL komisyonunun raporuna göre mağduriyet sayısı yüzde 8-9 civarında. Bunlar da mahkemelerden beraat ediyor. Göreve iade kararları veriliyor ama mülki amirlerin bu konuda bir sıkıntısı var. FETÖ mağduriyetini gidermek için devletin bunun üzerine gitmesi gerekir." dedi.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Pamukkale'de dehşet veren olay! Ev arkadaşlarının boğazlarını keserek öldürdü Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Doğa Koleji açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş şehir üniversitesi açıklaması Abdullah Gül beni aradı
Cem Uzan en gizli FETÖ'cünün ismini verdi sosyal medya yıkıldı
Erdoğan'dan Veysel İpekçi'ye ağır sözler! Gönül kıranın kalemini kırarız
'Tuvalet' cezası veren Veysel İpekçi'nin meclis üyeliğine son verildi
Kayseri'de ineğine trafik cezası geldi not kısmında yazılana bakın!
Tayfur Havutçu ilk maçında Beşiktaş’a karşı
Ahmet Nur Çebi: UEFA'dan men cezası gelebilir
Türk Telekom’dan esnaf ve KOBİ'lerin dijitalleşmesine destek
Meksika son 30 yıldaki en büyük petrol rezervini keşfetti
Yorumlar 3 yorum