BIST 1.534
DOLAR 7,51
EURO 9,06
ALTIN 442,47
HABER /  GÜNCEL

Soylu: Lanet bir dizi var 'Çukur' diye onun kadar olamıyorsak yazıklar olsun

"Çocuklarımız ve gençlerimizin yönünü hayra, doğru işlere döndürmeliyiz" diyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, televizyon dizilerini eleştirdi. Soylu, "Lanet bir dizi var 'Çukur' diye. Onun kadar olamıyorsak yazıklar olsun." ifadesini kullandı.

Abone ol

İçişleri Bakanı Soylu, Antalya'nın Kundu Turizm Bölgesi'ndeki Adalet Teşkilatını Güçlendirme Vakfı Tesisleri'nde gerçekleştirilen İl Afet ve Acil Durum Müdürleri Türkiye Afet Müdahale Planı Değerlendirme Toplantısı'nda konuştu.

Süleyman Soylu afetlerin etkilediği insan sayısı bakımından selin birinci, fırtınanın ise ikinci sırada olduğuna dikkati çekti. Öldürücülükte depremin birinci sırada yer aldığını söyledi. Afet konularını çok çabuk unuttuğumuzu dile getiren Soylu afetleri siyasilerin popülerleşmek için kullandıkları bir araç olarak nitelendirdi. 

Afetle mücadelede geri kaldığımızı dile getiren Soylu ardından şunları kaydetti: 

"'Çukur' ve 'Adana Sıfır Bir' kadar etki alana oluşturamıyorsak yandık'

Soylu, afetle mücadelenin sadece tek bir kurumun yapabileceği bir şey olmadığını belirterek, şöyle devam etti:

"Her kurumun kendi adına üretmesi gereken tedbirler, atması gereken adımlar söz konusudur. Lanet bir dizi var 'Çukur' diye. Onun kadar olamıyorsak yazıklar olsun. Bir de 'Adana Sıfır Bir' diye dizi var. İkisinin etki alanı kadar etki alanı oluşturamıyorsak yandık. Bu iki dizi çocuklarımızı zehirliyor. İnsanımızı kendi kültüründen uzaklaştırıyor. Ben de hayretle bakıyorum 'Üniversite hocaları ne işe yarıyor?' diye. 'Bu işle ilgili kültür adamları ne yapıyorlar?' diye. Özellikle bu dizilerle alakalı ne ortaya koyuyorlar? Bizim çocuklara öğretmemiz gereken bambaşka bir şeyken çocuklarımızı birileri zehirliyor. Buna maalesef bakıyoruz. Çocuklarımız ve gençlerimizin yönünü hayra, doğru işlere döndürmeliyiz. 5 vakit namazda okunan gibi sırat-ı müstakime döndürmeliyiz" ifadelerini kullandı.  

Jandarma Arama Kurtarma (JAK) timlerinin afetlerdeki etkisine değinen Soylu, Emniyet Genel Müdürü ile gerçekleştirdiği görüşmeler sonrasında emniyette de arama timleri kurulacağını duyurdu. 

'ARAS hayata geçirilecek'

Soylu, "Jandarma Arama Kurtarma timleri gibi aynısı hem çevik kuvvette hem de özel harekatta arama kurtarma timleri AFAD'la koordineli bir şekilde oluşturulacak. AFAD'ın ihtiyaçları çerçevesinde oluşturulacak. Onun hemen akabinde Sahil Güvenlik Komutanlığına geçeceğiz, oranın da kendine ait özellikleri var" dedi.

Türkiye afet risklerinin azaltılması platformunun oluşturacağını kaydeden Soylu, (ARAS) Afet Risklerinin Azaltılması Sitemi'nin de hayata geçirileceğini duyurdu.

ÖNCEKİ HABERLER
Ersan İlyasova'nın 11 sayılık performansı galibiyete yetmedi
Giresun’da korkunç yangın: Baba ile oğlu feci şekilde can verdi
Öğretmen kitaplığı erişime açıldı MEB'ten tüm öğretmenlere müthiş hizmet!
Şota Arveladze Özbekistan'da tarih yazdı! İki kupa birden
Çorum'da korkunç olay! Eski astsubay göl kenarında ölü bulundu
İsrail Başbakanı Netanyahu'nun skandal ses kaydı bomba! Medya patronunu tehdit ediyor
Türkiye'nin İzlanda ve Andorra maçının biletleri satışa çıktı
Arsenal'in hocası Emery kadro dışı kalan Mesut Özil hakkında ilk kez konuştu
Dünya Trump'ın tweet'ini konuşurken operasyonun görüntüleri ortaya çıktı!
Yatırımı askıya almışlardı! İşte Volkswagen'in Türkiye'de üreteceği iki model
Yorumlar 16 yorum