BIST 4.856
DOLAR 18,64
EURO 19,72
ALTIN 1.077,20
HABER /  GÜNCEL  /  YEREL

Şırnak'ta öğretmeniyle görüntülü konuşunca gözyaşı döktü

ŞIRNAK'ta koronavirüs nedeniyle online eğitime geçen öğrenciler okula hasret kaldı. 9 yaşındaki Gülfem Ercan da okulunu, öğretmenini, arkadaşlarını özleyenler arasında. Küçük Gülfem, öğretmeni Azize Yıldızgörer ile görüntülü görüşünce gözyaşlarını tutamadı. Öğretmeni de kendisini teselli etmeye çalıştı.

Abone ol

Şırnak'ta koronavirüs salgını nedeniyle okulların tatil edilmesinin ardından Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden eğitime başlayan, Silopi ilçesindeki Koç İlkokulu 3'üncü sınıf öğrencisi Gülfem Ercan, öğretmeni ve sınıf arkadaşlarının özlemini yaşıyor.

"Sizi çok özlüyorum öğretmenim"

Cep telefonu ile internetten öğrencileriyle bağlantı kuran, 3/L'nin sınıf öğretmeni Azize Yıldızgörer, Gülfem Ercan ile duygusal anlar yaşadı. Görüntülü görüşme sırasında "Sizi gördükçe üzülüyorum" diyen Gülfem'i, öğretmeni teselli etmeye çalıştı.

Gözyaşı döken Gülfem Ercan, "Öğretmenimi çok özledim. Derslerimi çok özledim. Arkadaşlarımı özledim. Öğretmenimle telefonda görüşüyorum. Onu görünce ağlıyorum. Onu çok özlüyorum" diye konuştu.

"İkimizin de duygusal anına tanık olduk"

Küçük kızın sınıf öğretmeni Azize Yıldızgörer ise "Bakanlığımızın aldığı kararla biz uzaktan eğitime geçtik. Bu kapsamda sosyal medya üzerinden öğrencilerimle iletişime geçtiğimde Gülfem bir anda karşıma geldi. O an elimde olmadan ikimizin de duygusal anına tanık olduk. O an kendimi çok kötü hissettim. Durumu toparlamam gerekiyordu. Bunun geçici bir durum olduğunu, uzaktan eğitimin tatil olmadığını dile getirdim. Bu kapsamda inşallah sınıfımızda yüz yüze canlı şekilde beraber bir araya geleceğimizi söyledim" dedi.