BIST 1.334
DOLAR 7,89
EURO 9,41
ALTIN 460,71
HABER /  GÜNCEL

Sakura ne demek anlamı nedir Sakura ağacı çiçeği nasıldır?

Sakura ne demek araştırması bugün gündem oldu. Yeni açılan şehir hastanesinin adı olan Çam ve Sakura vatandaşlar tarafından merak edildi. Japon kültüründe çok önemli yeri olan Sakura Kiraz Çiçeği demek. Sakura martın son haftası ile nisanın ilk haftası açan meyvesi olmayan kiraz ağacı demek.

Abone ol

Dün Erdoğan ve Japonya Başbakanı tarafından açılan yeni şehir hastanesine Çam ve Sakura adı verildi.  Pek çok vatandaşın anlamını merak ettiği kelimelerden birisi olan çam ve sakura, internet üzerinden araştırılıyor. Peki, yeni açılan şehir hastanesinin adı olarak belirlenen çam ve sakura ne demek? İşte, Japon kültürünün önemli bir parçası olan sakura ve Türk toplumunun yakından tanıdığı çam hakkında detaylı bilgiler

Japonca bir kelime olan Sakura'nın Türkçesi “Kiraz Çiçeği” anlamındadır. Sakura, meyve vermeyen bir tür "Kiraz Ağacı"dır. Prunus cinsinden birkaç ağacın herhangi birinin çiçeğidir. Sakura Japon kültüründe büyük bir öneme sahip olup Japonya'nın ulusal simgelerinden biridir.

Bu çiçek martın son haftası ile nisanın ilk haftası açar ve Japonya’da bu dönem kutsal sayılır. Öyle ki hava durumundan sonra bir de “Sakura Durumu” verilir. Çiçeklerin açtığı bu dönem Japonya’nın en çok turist kabul ettiği dönemdir.

Çam, Pinaceae (çamgiller) familyasından Pinus cinsinden orman ağaçlarını içeren iğne yapraklı türlere verilen isimdir.

Türkiye'de hepsinin kısa sürgünleri iki yapraklı olan beş çam türü bulunur; sarıçam, karaçam, Halep çamı, kızılçam ve fıstık çamı. Ayrıca çamlar sonbaharda yapraklarını dökmezler.

ÖNCEKİ HABERLER
Ersun Yanal: Fenerbahçe taraftarının bendeki yeri apayrı
Valör ne demek TDK kısaca anlamı banka işleminde Valör ne demek?
Sözcü yazarı Çölaşan duyurdu: Gazeteler anlaştı bayramda hiçbir gazete çıkmayacak
Renault en önemli fabrikalarından birini kapatabilir
Alpaslan Kuytul Hoca eşi Sema Kuytul kimdir? Alpaslan Kuytul nereli hayatı
A101, ŞOK, BİM ne zaman saat kaçta açılıyor kapanıyor
Yorumlar