BIST 1.331
DOLAR 7,79
EURO 9,47
ALTIN 461,03
HABER /  SAĞLIK

Sağlık Bakanlığı’ndan grip aşısı açıklaması: Kademeli bir şekilde aşı yapılması öngörülmüştür

Grip aşısı alabilecekler e-Nabız sistemlerine yüklendi ve aşı fiyatı 72.64 lira olarak duyuruldu. Sağlık Bakanlığı'ndan da aşı ile ilgili son dakika açıklama geldi. Yapılan açıklamada "Vatandaşlarımız risk durumlarını e-Nabız sistemi üzerinden öğrenebileceklerdir." denildi.

Abone ol

Sağlık Bakanlığından, influenza aşısının temin edildiği ve aşının belirlenen risk gruplarının ağırlık derecesine göre sıralanarak kademeli bir şekilde yapılmasının öngörüldüğü bildirildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, önceki yıllarda olduğundan daha fazla influenza aşısı temin etmek üzere bağlantıların sağlandığı, ancak aşının tüm dünyada üretim kapasitesinin sınırlı olması nedeniyle belli bir zaman diliminde peyderpey temin edildiği belirtildi.

Belirlenen risk gruplarının ağırlık derecesine göre sıralanarak kademeli bir şekilde aşı yapılmasının öngörüldüğü bilgisine yer verilen açıklamada şunlar kaydedildi:

"Vatandaşlarımız risk durumlarını e-Nabız sistemi üzerinden öğrenebileceklerdir. İlgili aşı, hekimler tarafından sadece Reçetem Sistemi üzerinden yazılacaktır. Manuel yazılan reçeteler işleme alınmayacaktır. İlgili aşı yalnızca serbest eczanelerce temin edilecektir. Eczanenin Reçetem Sistemi'ne reçeteyi girmesi ile İlaç Takip Sistemi'nde (İTS) aşı temin hakkı oluşturulacaktır."

ÖNCEKİ HABERLER
Bolu'da çöplerini bıraktığı parkta cüzdanını unutan gence ibretlik ceza
Sadakatsiz dizisi hangi diziden uyarlama Kore dizisi mi?
Kastamonu'dan pes dedirten haber! Covid-19'lu kişi dayısının HES kodu ile seyahat ederken yakalandı
Etkileri doğmadan başlıyor! Her yıl 500 bin bebeği öldürüyor
Ermeni ordusu iyice dağıldı! Komutanın arkasında yaptığına bak
Milli piyango bilet fiyatları tam bilet parası ne kadar oldu?
Yorumlar 9 yorum