BIST 1.536
DOLAR 7,53
EURO 8,99
ALTIN 410,37
HABER /  YEREL

Rize'de koronavirüs kapan hemşirelerin fedakarlığı alkışı hak etti

RİZE’de, yakalandıkları koronavirüs hastalığını atlatan hemşireler Ahmet Uysal (43) ve Derya Yazıcı (35), dinlenmeleri için verilen izne rağmen görevlerine döndü. 2 hemşire, hastaneye gelişlerinde alkışlarla karşılandı.

Abone ol

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde koroner yoğun bakım hemşiresi olan Ahmet Uysal ile enfeksiyon hemşiresi olan Derya Yazıcı'ya yaklaşık 15 gün önce koronavirüs testi yapıldı. İki hemşire de test sonuçları pozitif çıkınca tedavi altına alındı. Hastalığı atlatarak, sağlıklarına kavuşan hemşireler görevlerine döndü.

Arkadaşları tarafından alkışlarla karşılanan ikiliye, Sağlık İl Müdürü Dr. Mustafa Tepe ve Başhekim Doç.Dr. Gökhan Demiral, tedavilerini yakından takip eden Rize Valisi Kemal Çeber’in gönderdiği hediyeleri verdi.

Dinlensinler diye izin verdik ama kabul etmediler

İki hemşireye evde kalıp dinlenmeleri için izin verildi. Ancak hemşireler bu izni kabul etmeyip görevlerine dönmeyi seçtiler.

İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, şunları anlattı:
“Onurlu görevlerini cansiperane bir şekilde ifa eden bazı sağlık çalışanlarımız koronavirüse yakalandı. Virüse yakalanan tüm personelimizin tedavileri gayet güzel ilerliyor. Bugün tedavisi bitmiş ve klinik olarak tamamen iyileşmiş iki personelimiz, arkadaşlarının yanına geri göndü. Bizlerin, biraz daha dinlenmeleri için izin vermemize rağmen, onlar nasıl ki cephede yaralanan ve sonradan iyileşen kahraman askerlerimiz gibi bir an önce arkadaşlarının yanına dönmek istediler. Kendilerine yürekten teşekkür ediyoruz”.

İlk başka korktum ama...

Hemşirelerden Derya Yazıcı, test sonucunun pozitif çıktığını ifade ederek, “İlk başta herkesin yaşadığı gibi, panik yaşadım ve korktum. Tedavi sürecime hemen başlandı. Kısa sürede sağlığıma kavuştum. Şu an kendimi çok iyi hissediyorum. Herkese bu sürecin umut olmasını istiyorum. Lütfen korkmayın ve cesur olun” diye konuştu.

Ahmet Uysal da kendisinde panik ile başlayan sürecin sonrasında hastanedeki tedavisinin tamamlandığını belirterek, “Kendimi karantinaya aldım. Şu an gayet iyiyim ve sağlıklıyım. Bana destek olan, ilgilenen herkese teşekkür ediyorum” dedi.  

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Esra Balamir koronavirüs hastalığını Kanal D'de anlattı belirtileri bakın ne olmuş Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Türkiye koronavirüs kaynaklı ölüm sayısı en az rastlanan ülkeler sıralamasında ikinci
Avrupa'da maske savaşları başladı Türkiye ise bedava dağıtıyor
Edirne Uzunköprü'de toplu ulaşım 15 gün durduruldu
Aydın'da üç çocuk babasını kozalak toplarken ecel yakaladı
Milli Eğitim Bakanı Selçuk açıkladı ilk ve orta öğretim bursluluk sınavında ne sorulacak
MHP Lideri Devlet Bahçeli, AA’nın 100. yılını kutladı asla kuşkum yoktur
Fenerbahçe'de Caner Erkin Gökhan Gönül bombası
Dünya'da Çin'den sonra ilk kez Türkiye'de immum plazma tedavisi yapıldı haberler iyi
İşsizlik maaşı PTT'den alınıyor mu nisan ayı işsizlik maaşı nasıl alınacak?
Almanya yurtdışından ülkeye dönenleri karantinya tabi tutacak
Yorumlar