BIST 1.342
DOLAR 7,88
EURO 9,39
ALTIN 458,58
HABER /  GÜNCEL

MHP Lideri Devlet Bahçeli, AA’nın 100. yılını kutladı asla kuşkum yoktur

Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli, Anadolu Ajansının (AA) Anadolu'nun özlemlerini seslendirdiğini. Türk milletinin istiklal ve istikbaline fedakarlıkla hizmet ettiğini vurgulayarak "100 yıllık bir tecrübeyle geleceğin büyük Türkiye'sinin teşekkül ve tezahürüne tıpkı 1920'lerde olduğu gibi aynı şevk ve inanmışlıkla destek vereceğinden asla kuşkum yoktur." ifadesini kullandı.

Abone ol

MHP Lideri Bahçeli, Anadolu Ajansının 100'üncü kuruluş yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Ajansın, Milli Mücadele yıllarında Türk milletinin haklı ve meşru davasının tüm dünyaya tebliğinin yanı sıra kara propagandaların, yalan haberlerin önüne geçilmesi maksadıyla kurulduğunu ve kurumsallaştığını vurgulayan Bahçeli, aynı zamanda Kurtuluş Savaşı'nın tanıtım ve takdiminde, millete doğru bilgi ve haberlerin ulaştırılmasında da müessir ve müspet görevler üstlendiğine işaret etti.

Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli'nin açıklamaları şu şekilde;

 Anadolu Ajansı, Milli Mücadele yıllarında Türk milletinin haklı ve meşru davasının tüm dünyaya tebliğiyle birlikte, kara propagandaların, yalan haberlerin önüne geçilmesi maksadıyla kurulmuş ve kurumsallaşmıştır.

Aynı zamanda Kurtuluş Savaşı’mızın tanıtım ve takdiminde, milletimize doğru bilgi ve haberlerin ulaştırılmasında müessir ve müspet görevler üstlenmiştir.

Ajans’ın 100 yıllık müktesebatı nice başarı ve parlak gelişmelerle perçinlenmiş ve kuvvetlenmiştir.

Dahası, esaret zincirlerine vurulmak istenen, her karışı şehit kanlarıyla sulanmış Türk vatanının gür sesi, güçlü nefesi olarak serpilmiş ve sivrilmiştir.

Anadolu Ajansı, Anadolu’nun özlemlerini seslendirmiş, Türk milletinin istiklal ve istikbaline fedakârlıkla hizmet etmiştir.

100 yıllık bir tecrübeyle geleceğin büyük Türkiye’sinin teşekkül ve tezahürüne tıpkı 1920’lerde olduğu gibi aynı şevk ve inanmışlıkla destek vereceğinden asla kuşkum yoktur.

Ülkemizin zorluk ve sıkıntılarla yoğrulan bugünkü döneminde, milletimizi doğru ve zamanında bilgilendirip aldatma ve karartmaların önüne geçeceğine inancım elbette tamdır.

Bu vesileyle Anadolu Ajansı’nın 100.kuruluş yıldönümünü kutluyor, genel müdüründen muhabirine varıncaya kadar bütün değerli çalışanlarına başarılar diliyorum.

Ajans’ın kurulmasında emeği geçen başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Milli Mücadele kahramanlarımıza Allah’tan rahmet niyaz ediyorum.

Anadolu Ajansı’nın tüm çalışanlarını gönülden selamlıyor, her birisine sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

ÖNCEKİ HABERLER
İşsizlik maaşı PTT'den alınıyor mu nisan ayı işsizlik maaşı nasıl alınacak?
Almanya yurtdışından ülkeye dönenleri karantinya tabi tutacak
Milli Eğitim Bakanlığı başlattı velileri ilgilendiriyor saat 20.00'de ekranlarda olacak
Emre Belözoğlu karar aşamasında
Bakan Zehra Zümrüt Selçuk duyurdu süreyi uzattık
ŞOK market açılış kapanış saatleri ne zaman kapanıyor?
Yorumlar 1 yorum