BIST 1.391
DOLAR 8,74
EURO 10,37
ALTIN 495,67
HABER /  GÜNCEL

PKK'nın sözde Gara sorumlusu her şeyi itiraf etti! Karayılan'a şok hevesi kursağında kaldı

Terör örgütü PKK'nın Gara'daki sözde eğitim sorumlusu "Siya" kod adlı kadın terörist A.D., Kuzey Irak'tan kaçarak teslim oldu. Her şeyi itiraf eden terörist, PKK'nın Lazkiye limanından Ege bölgesine açılım yapmak istediğini söyledi. Ancak örgütün hevesi kursağında kaldı..

Abone ol

Terör örgütünün sözde özel güç yapılanması içinde, paramotor ve maket uçak eğitmeni olan "Siya" kod adlı kadın terörist A.D., "PKK, Lazkiye limanından Ege bölgesine açılım yapmak istedi. İlk grup, Muğla'da öldürülünce plandan vazgeçildi ve yola çıkan iki grup geri döndü." itirafında bulundu.

Sabah'ın haberine göre terör örgütünün sözde özel güç yapılanması içinde, paramotor ve maket uçak eğitmeni olan "Siya" kod adlı kadın terörist A.D., Kuzey Irak'taki Gara Dağından kaçarak peşmergeler aracılığıyla Habur'a gelip teslim oldu. Halen dağda olan 151 teröristi fotoğraflarından teşhis eden terörist tutuklandı.

Ege'ye açılacaklardı, ilk grup öldürülünce vazgeçtiler
Hakkında Şırnak Ağır Ceza Mahkemesinde dava açılan kadın terörist, örgütünün son yapılanmasıyla ilgili şu itiraflarda bulundu:

"Uyuşturucu kullanan ağabeyinin baskısından bunalarak, BDP aracılığıyla örgüte katıldığını anlatan kadın terörist, "PKK'nın Kuzey Irak'taki yapılanması, Suriye'de eğitilerek buraya gönderiliyor. PKK, Lazkiye limanından Ege bölgesine açılım yapmak istedi. İlk grup, Muğla'da öldürülünce plandan vazgeçildi ve yola çıkan iki grup geri döndü."

Paramotor ve drone malzemeleri Almanya'dan geliyor
'Şahin' kod adlı Alman uyruklu terörist Kuzey Irak'a gelip eğitim alıp geri ülkesine döndü. Bize havacılık, termal, paramotor ve drone malzemeleri ile elektronik ve teknik tüm malzemeleri kargoyla gönderiyor. Örgütün Özel kuvvetler yapılanması Avrupa'da yoğun faaliyet yürütüyor. Irak'tan veya Suriye'den Türkiye'ye gönderilen teröristlerin yakalandığı için, Avrupa'daki örgüt üyelerinin legal yollardan Türkiye'ye geçirilmesi kararı alındı.

Kanlı saldırıların faillerini de deşifre etti
Polis Fethi Sekin'in polisin hayatını kaybettiği İzmir Adliyesine yönelik saldırıda ev, araba ayarlayan eylem öncesi keşif istihbarat çalışmasını yapan 'Alişer' kod adlı teröristti. Harita Mühendisi ve halen Suriye'de örgütün havacılık faaliyetlerini yürütüyor. Ankara Vergi dairesine saldıran 'Ararat' kod adlı terörist ise Suriye'ye kaçmak isterken Osmaniye'de kıstırılınca yakalanmamak için üzerindeki siyanürü içerek intihar etti. İstanbul Vezneciler eylemini yapan 'Andok' kod adlı terörist ise Gara'ya düzenlenen hava harekâtıyla öldürüldü."

Murat Karayılan bize haber yolladı
"Murat Karayılan, SİHA ve İHA'ları maket uçaklarla havada vurabilmek için havacılık eğitimine büyük önem veriyor. Bu birimin eğitimleri Gara bölgesinde sürüyordu. Birkaç deneme yapıldı, başarısız olunca eğitimler aksadı.

Gara'da yeraltı mağarasındayken Murat Karayılan bulunduğumuz yerin deşifre olduğunu ve her an hava harekâtıyla vurulabileceğimizi bildirdi. Hepimiz havacılık eğitimi alan elemanlardık. Bir grup Suriye'ye, bir grup da Zap'a geçti."

ÖNCEKİ HABERLER
Kayseri'de eş zamanlı operasyon! Sonunda yakalandılar
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Azerbaycan'da Karabağ'a 'Büyük Dönüş' için çalışmalar sürüyor
Türkiye, Azerbaycan'dan sıfır gümrük vergisiyle gıda ürünleri ithal edecek
Beşiktaş'taki başarının sırrı ortaya çıktı
Rusya iddiası: Pelkas için 15 milyon euro
Hatice kaç yaşında aslen nereli vefat eden ilk eşi kimdir?
Nevşin Mengü'nün pozları herkesi şaşırttı! Tişörtteki yazı dikkat çekti
İzmir'de 5 yaşındaki çocuk yangında hayatını kaybetti
Türkiye'ye kaçak girerken yakalanan 3 kişiden 1'i PKK'lı çıktı
Yorumlar 11 yorum