BIST 11.156
DOLAR 33,04
EURO 35,94
ALTIN 2.551,00
HABER /  GÜNCEL  /  OTOMOBİL

Otomobilde indirim sonrası bayilere koşanlar hüsran yaşadı

İhlas Haber Ajansı
İhlas Haber Ajansı

Otomobillerde ÖTV matrahlarının düzenlenmesiyle bazı modellerde fiyatlar düştü. Fiyatların düşmesiyle birlikte bayilere akın eden vatandaşlar "otomobil yok" cevabıyla karşılaşıyor. Bazı bayilerin ise otomobilleri stokladığı ifade edilirken, yılbaşında otomobil fiyatlarında yeni zam beklentisi oluştuğu öğrenildi.

Abone ol

Otomobillerde ÖTV matrahlarının belirlenmesinde değişikliğe gidildi.

Resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren değişikliğe göre matrah alt limiti 120 bin liradan 184 bin liraya yükseltildi.

Bu değişiklik ile birlikte 595 bin TL ve altındaki araçların fiyatlarının düşmesiyle birlikte bu fırsatı kaçırmamayı düşünen vatandaşlar bayilerin yolunu tuttu.

Otomobil yok

İndirime giren otomobil markalarının bulunduğu bayilerini gezen vatandaşlar bayilerden "otomobil yok" cevabı alıyor.

İndirimli araba beklerken zam gelecek şoku yaşadılar

Bayiler vatandaşlara Aralık ve Ocak ayı için gün verirken; vatandaşlar ise Aralık ayında otomobillere zam geleceği endişesini yaşıyor.

Otoparklarda bekletilen araçlar

Öte yandan bazı otomobil galerilerinin otoparklarında ise çok sayıda sıfır otomobil bulunduğu dikkat çekerken, bu araçların daha önce siparişi verilenler olduğu cevabı veriliyor.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
ÖTV matrah düzenlemesi Resmi Gazete'de! Otomobil alacaklar dikkat: İşte yeni ÖTV matrah oranları...
Foto Galeri ÖTV matrah düzenlemesi Resmi Gazete'de! Otomobil alacaklar dikkat: İşte yeni ÖTV matrah oranları... Galeriye Gözat