BIST 1.376
DOLAR 8,14
EURO 9,68
ALTIN 452,98

Onur Büyüktopçu kimdir aslen nereli?

Onur Büyüktopçu, kaç yaşında aslen nereli ve sevgilisi kimdir biliyor musunuz? İstanbul doğumlu olan Onur Büyüktopçu dizi oyunculuğunun ardından sunuculuğa kaydı. Onur Büyüktopçu'nun biyografisi şöyle:

Onur Büyüktopçu 24 Nisan 1982 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Academy of Creative Training Brighton Act London Film Academy'de eğitim alan Büyüktopçu, 2003 yılında oyunculuğa ilk adım attığı dizi Lise Defteri'nde 'Yusuf' karakterine hayat verdi.

2010'da Güz Gülleri dizisinde rol aldı. Yabancı Damat ve Dokdorlar gibi bazı dizilerde konuk oyuncu olarak oynadı.

Onur Büyüktopçu'nun çocukluk fotoğrafı
Yemekteyiz programını sunan Onur Büyüktopçu kendisini annesine düşkün biri olarak niteliyor. Onur Büyüktopçu instagram hesabından çocukluğuna dair bir görüntüsünü paylaşmış.

Onur Büyüktopçu'yu meşhur eden 2015-17 yılları arasında yayınlanan Kiralık Aşk dizisinde canlandırdığı 'Koray' karakteri oldu. Bu rolü sebebiyle 'gay' sanılan Onur Büyüktopçu, Koriş tiplemesiyle izleyicinin büyük beğenisini kazanmıştı. Onur Büyüktopçu, Memleket Hikayeleri ve Hürmüz Gelin adlı filmlerde de başrol oynadı.

ONUR BÜYÜKTOPÇU ESTETİK MACERASI : Onur Büyüktopçu kemerli burnundan uzun yıllar çok şikayetçi olmuş. En sonunda dayanamayıp bıçak altına yatmış. O güne kadar reklam filmlerinin aranan yüzüyken estetikten sonra işleri bıçak gibi kesilmiş. 

-"Burnum çok kemerliydi, çok özgüvensizdim. Ayna karşısına geçtiğimde 'Allah'ım şu burnum birden değişsin' derdim. Sonra 'Allah'ım sen yarattın bunu, ben neden bozayım' dedim. Ama sonra oyunculuk ilgili görsel bir iş yapmaya başladığımda, eski burnumla bir senede beş reklam çektim. Burnumu yaptırdım, reklam hayatım bitti. Ben kemerli burnu yakıştıramadım kendime 20'li yaşların başındaydım, şimdiki aklım olsa yaptırımıydım... Bilemiyorum."

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2015 - 2016 - Kiralık Aşk (Koray (Koriş)) (TV Dizisi)
2011 - Burada Laf Çok (KENDİSİ)(Tv Programı)
2010 - Güz Gülleri (TV Dizisi)
2007 - Üç Tatlı Cadı (Yemek Hocası) (TV Dizisi)
2007 - Tatlı Bela Fadime (Özgür ) (TV Dizisi)
2007 - Memleket Hikayeleri - Ne Sen Beni Unut Ne De Ben Seni (Hüseyin) (TV Filmi)
2007 - Memleket Hikayeleri - Hürmüz Gelin (Süleyman) (TV Filmi)
2007 - Kavak Yelleri (Mert) (TV Dizisi)
2007 - Fırtınalı Aşk (Nedim) (TV Dizisi)
2007 - 2008 - Doktorlar (Konuk Oyuncu) (TV Dizisi)
2004 - Yabancı Damat (Emre) (TV Dizisi)
2003 - Lise Defteri (Yusuf) (TV Dizisi)

Oyuncu Seçimi :
2015 - Kiralık Aşk (Cast Direktörü)(TV Dizisi)
2014 - Ruhumun Aynası (Cast Direktörü)(TV Dizisi)