BIST 1.454
DOLAR 8,48
EURO 10,28
ALTIN 508,01

Ege Kökenli Kimdir?

Kalp Atışı'nda Bahar karakterine hayat veren Ege Kökenli hem oyunculuk performansıyla hem de güzelliğiyle göz dolduruyor. Peki dikkatleri üzerine çeken Ege Kökenli kimdir nereli kaç yaşında? Ege Kökenli sevgilisi var mı tüm detaylar haberimizde. Ege Kökenli, 20 Mart 1993 Kırklareli’de doğdu. 1.68 boyunda olan Ege Kökenli, yeşil gözlü, balık burcu. 4 yaşında anasınıfında tiyatro ile tanışan oyuncu, çocukluk yıllarını Kırklareli’de basketbol, bale, atletizm ve halkoyunları ile...

Kalp Atışı'nda Bahar karakterine hayat veren Ege Kökenli hem oyunculuk performansıyla hem de güzelliğiyle göz dolduruyor. Peki dikkatleri üzerine çeken Ege Kökenli kimdir nereli kaç yaşında? Ege Kökenli sevgilisi var mı tüm detaylar haberimizde.

Ege Kökenli, 20 Mart 1993 Kırklareli’de doğdu. 1.68 boyunda olan Ege Kökenli, yeşil gözlü, balık burcu. 4 yaşında anasınıfında tiyatro ile tanışan oyuncu, çocukluk yıllarını Kırklareli’de basketbol, bale, atletizm ve halkoyunları ile geçirdi. Lise için İstanbul’a geldi, lise eğitimini Fransızca gören Ege Kökenli; 5 sene boyunca Fransızca tiyatro ekibinde aktif olarak çalıştı. Üniversite de uluslararası ilişkiler bölümünü kazandı ancak 2 sene okuduktan sonra içinden gelen sesİ dinleyerek yeniden konservatuvar sınavlarına girdi.

Şuan Haliç Üniversitesi'nde konservatuar eğitimi almaya devam ediyor. Dizi hayatına 8 yaşında Çetin Tekindor’un küçük kızı rolü ile başlayan Ege Kökenli, oyunculuk kariyerine o günden beri de severek devam ediyor. Öğretmen Kemal, Yahşi Cazibe, Çalıkuşu, Güneşin Kızları ve Asla Vazgeçmem bugüne kadar yer aldığı yapımlar. Hayvanları çok seven Ege, 2 kedi sahibi ve mahallenin kedilerini de asla yalnız bırakmıyor. Yazmayı, okumayı, ama en çok da dinlemeyi seviyor. Dünyayı gezmek, yeni insanlar ve coğrafyalar keşfetmek en büyük hayali.