BIST 2.395
DOLAR 15,93
EURO 16,78
ALTIN 925,97

Ayşenur İslam Kimdir?

25 Aralık 2013 tarihinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na atanmıştır. Doç. Dr. Ayşenur İslam, İstanbul Üsküdar’da doğdu. Orta ve lise tahsilinin birbölümünü İstanbul’da (Kadıköy Maarif Koleji) yaptı. Liseyi TED Ankara Koleji’nde tamamladı. Bir süre İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi İngiliz Filolojisi’nde okuduktan...

25 Aralık 2013 tarihinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na atanmıştır. Doç. Dr. Ayşenur İslam, İstanbul Üsküdar’da doğdu. Orta ve lise tahsilinin birbölümünü İstanbul’da (Kadıköy Maarif Koleji) yaptı. Liseyi TED Ankara Koleji’nde tamamladı.

Bir 
süre İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi İngiliz Filolojisi’nde okuduktan sonra Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun oldu. Ankara Üniversitesi’nde Yüksek Lisans ve Gazi Üniversitesi’nde Doktora yaptı. Mezuniyetinden sonra sırasıyla AnkaraÜniversitesi, Kırıkkale Üniversitesi ve Başkent Üniversitesi’nde öğretim üyesiolarak çalıştıKültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü ile Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü görevlerini ifa etti.

Yunus Emre Enstitüsü’nün 
kuruluşunda ve Yönetim Kurulu’nda görev aldı. Doktor Bahadır Celal İslam ile evli olan Ayşenur İslam, iyi derecede İngilizce bilmektedir. Yayımlanmış on kitabı, elli kadar makalesi bulunmaktadır.