BIST 9.693
DOLAR 32,50
EURO 34,69
ALTIN 2.499,53
HABER /  GÜNCEL  /  OTOMOBİL

Nissanın yeni aracı kapışıldı

Nisan ayında satışına başlanacak Nissan’ın yeni crossover aracı Qashqai, henüz Türkiye’ye gelmeden 300 adet satıldı.

Abone ol

Nisan ayında satışına başlanacak Nissan’ın yeni crossover aracı Qashqai, henüz Türkiye’ye gelmeden 300 adet satıldı. Tanıtım süresi boyunca, 39.900 YTL’den başlayan özel fiyatların uygulandığı Qashqai için, 2007 yılında 1100 adetlik satış hedefleniyor.

Ülkemizdeki tüketicilerin araç konusundaki beklentilerinin giderek yükseldiğini belirten Nissan Genel Müdür Yardımcısı İlkim Sancaktaroğlu, ” müşterilerimiz dinamik dizayn, sürüş performansı ve kaliteli iç tasarım arıyorlar. Qashqai bütün bunları sağlıyor. Qashqai için Avrupa’da tanıtıldığı tüm pazarlarda uzun bekleme listeleri oluşmuş durumda, Türkiye de de gösterilen ilgiden çok memnunuz. Önümüzdeki yıllarda da trendin Qashqai gibi crossover araçlara kayacağını düşünüyoruz“ dedi.

Parlak bir tasarım ürünü olan ve Nissan Dizayn Avrupa’nın Londra’daki merkezinde tasarlanan Qashqai, kokpiti andıran araç içi ve sürüş dinamizmi ile öne çıkıyor. Qashqai, C ve D segmentinden üst sınıflara geçiş yapmak isteyen yenilikçi müşteri kitlesini hedefliyor.