HABER /  DÜNYA

Nepal’daki sel felaketinde ölü sayısı 50'ye yükseldi!

NEPAL’de etkili olan muson yağmurlarının yol açtığı sel felaketinde ölü sayısı 50’ye yükseldi. Ölenlerden 18'inin çocuk olduğu, 24 kişinin kayıp, 20 kişinin de yaralandığı belirtildi.

Nepal’da Perşembe gününden bu yana devam eden şiddetli yağışların yol açtığı sel felaketinde bilanço artıyor. Polis tarafından yapılan açıklamada, sel ve toprak kayması nedeniyle 18’i çocuk olmak üzere 50 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi. Açıklamada 24 kişinin kayıp olduğu, 20 kişinin de yaralandığı ifade edildi. 

10 bin 385 ev selden zarar gördü

Sürekli yağış, nehirlerdeki su seviyesinin de yükselmesine neden oldu. Yerel kaynaklar tarafından yapılan açıklamaya göre, 10 bin 385 ev selden zarar gördü. Polis, başkent Katmandu'da 185 kişinin, ülke genelinde ise bin 104 kişinin sel sularından kurtarıldığını duyurdu.

Yağmur üç gün daha sürecek

Arama kurtarma çalışmaları için ülke genelinde toplam 27 bin 380 personel görevlendirildi. Meteoroloji uzmanlarından yapılan açıklamada, muson yağmurlarının üç gün daha süreceği bildirildi. 

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Trakya Üniversitesi Geleceğin Teknolojisi Biyoteknoloji-2 projesiyle bir ilki daha gerçekleştirdi! Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Hakkari'de PKK saldırısında yaralanmıştı! Acı haber geldi
Cumhurbaşkanı Erdoğan genel yayın yönetmenleriyle toplantı yaptı
Türkiye Futbol Federasyonu açıkladı! Çarşamba günü çekiliyor
Adalet Bakanlığı'ndan firari FETÖ'cüler için 94 ülkeyle iade trafiği
Kan donduran cinayet önce birlikte saf tutup namaz kıldılar sonra
Burcu Esmersoy'un eski eşi kimdir Berk Suyabatmaz'ın fotoğrafını beğendi
Yorumlar