BIST 1.529
DOLAR 7,37
EURO 8,91
ALTIN 410,60
HABER /  POLİTİKA

Nagehan Alçı'dan zor soru: İçeride yatan kadınlar nasıl talimatla hapishanede bebek doğuruyor?

Habertürk gazetesi yazarı Nagehan Alçı, AK Parti Grup Başkan Vekili Özlem Zengin'in "Talimatla bebek sahibi oluyorlar" ifadelerini eleştirdi. "İçeride yatan kadınlar nasıl talimatla hapishanede bebek doğuruyorlar?" sorusunu yönelten Alçı, "Akla ve mantığa sığmayan bir çıkış bu" yorumunda bulundu.

Abone ol

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, 'Özlem Zengin'e yapılan çirkin saldırıyı kınamak için söylediklerini alkışlamak gerekmez' başlıklı bugünkü yazısında AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin’in çıplak arama ve talimatla bebek sahibi olma açıklamalarını eleştirdi. "AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin’e bir avukatın sosyal medya üzerinden yaptığı saldırı için kelimeler az kalıyor. Mide bulandırıcı, iğrenç, pespaye… Bu paylaşımla ilgili iktidarın en tepesinden art arda kınama açıklamaları geliyor ancak gönül isterdi ki Zengin’e yapılan cinsel içerikli saldırıya karşı muhalefetten ve tüm kadın örgütlerinden de gür bir ses çıksın" diyen Alçı, kadınların tehdit ve hakaretlere karşı 'Siyasi görüş demeden birleşilmesi gerektiğini' savundu.

"Ceberrut devlet zihniyetinin diliyle konuştuğu gibi bir algı oluştu"

Nagehan Alçı'nın yazısının ilgili kısmı şöyle: Ben Özlem Hanım’ın özgüvenli tavrını beğenen ve siyaset gibi kadın varlığının az olduğu ve çoğunlukla süs gibi görüldüğü bir ortamda verdiği mücadeleyi destekleyen bir insanım.

Ancak cezaevlerinde talimat ile bebek yapan kadınlar ve "Onurlu ve ahlaklı kadın çıplak arandıysa bir sene beklemez" çıkışlarını hiç doğru bulmadım.

Özlem Hanım’ın duygularını örtmeyen ve yeri geldi mi öfkelenen tavrını insanlar eleştiriyor. Oysa bu içtenliği benim hoşuma gidiyor. Fakat Özlem Zengin gibi milyonlarca başörtülü kadını ezmiş ceberrut devlet geleneğinin dilinden uzak olması lazım kendisinin. Son açıklamalarında maalesef o ceberrut devlet zihniyetinin diliyle konuştuğu gibi bir algı oluştu.

İçeride yatan kadınlar nasıl talimatla hapishanede bebek doğuruyorlar?

"Akla ve mantığa sığmayan bir çıkış bu"

Yani içeriye eşlerinin ya da birilerinin sırf bu sebeple –devlete rağmen- girmesi ve cinsel ilişki yaşamaları gerekir. Böyle bir olay nasıl olur? Akla ve mantığa sığmayan bir çıkış bu.

Ayrıca anneleri isterse açık açık terörist olsun o bebeklere sahip çıkmak da Türkiye Cumhuriyeti’nin görevidir diye düşünüyorum. O bebekler de bu ülkenin evladı. Şu anki prosedür nedir bilmiyorum ama bir çocuğun hapishanede büyümesini asla kabul etmiyorum.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri İnfial yaratan Melek İpek olayında flaş gelişme! Emsal teşkil edecek Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
PKK unsurlarına orman yakma talimatı veren terörist MİT operasyonuyla etkisiz hale getirildi
2-4 Mart VarVar İndirimi'nde süper fırsatlar!
Adana'da tarım kooperatifinde usulsüzlük! Yeni müdür de hayali satışa devam etmiş
Ramazan 2021 başlangıcı ne zaman ilk oruç hangi gün?
Ziya Selçuk: Pazartesi yüz yüze eğitime başlıyoruz
Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın yeni sözleşme teklifini kabul etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Berat Albayrak'a doğum günü hediyesi ne oldu?
Özel okul ücreti ne kadar geri iade edilecek son haber geldi?
Fenerbahçe'de 6 yenilgide dikkat çeken benzerlik
Gustavo'suz Fenerbahçe'nin yüzü gülmüyor
Yorumlar 3 yorum