HABER /  POLİTİKA

Nagehan Alçı'dan bomba "Öcalan ve AK Parti" iddiası: Dediğim yine oluyor

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, PKK elebaşı Abdullah Öcalan ile ilgili "Hükümet Kürtleri kazanmak için yeniden adımlar atmaya başlayabilir, bu görüşme bunun işareti, demiştim. Dediğim yine oluyor" değerlendirmesi yaptı.

Abdullah Öcalan'ın avukatlarıyla görüşmesi ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün açıklamalarını değerlendiren Nagehan Alçı, Öcalan konusunda söylediklerinin doğru çıktığını belirterek ancak yeniden bir çözüm sürecinin başlamadığını vurguladı.

"Hükümet Kürtleri kazanmak için yeniden adımlar atmaya başlayabilir"

(...) Alçı'nın "Öcalan konusunda söylediklerim oluyor" başlıklı yazısında "Ben 6 Mayıs akşamı katıldığım televizyon programında, YSK kararının açıklandığı gün Öcalan’ın avukatları ile 8 yıl aradan sonra görüşüp bu görüşmenin basınla paylaşılmasının çok önemli ve manalı olduğunu söylemiş ve 'Hükümet Kürtleri kazanmak için yeniden adımlar atmaya başlayabilir, bu görüşme bunun işareti' demiştim" ifadelerini kullandı.

"Fakat bu yeniden bir çözüm süreci değil"

(...) Alçı, "Dediğim yine oluyor. Abdulhamit Gül’ün açıklaması havanın değiştiğini kanıtlıyor. Fakat bu yeniden bir çözüm süreci değil. Devlet ile Öcalan arasında bir kapı aralanıyor. Ben bu durumun Türkiye’nin menfaatine olduğu kanaatindeyim" diye yazdı.

"Bakın HDP, Kandil vs. demiyorum"

"Öte yandan o gün Abdullah Öcalan’ın eğilimleri ile ilgili de bazı şeyler söylemiştim" diyen Alçı, sözlerini şöyle sürdürdü: Onlar da son derece somut bilgiydi. Bakın HDP, Kandil vs. demiyorum. Onların düşüncelerini ve ne yapacaklarını bilmiyorum. Ama diğer konuda boşuna bir şey söylemediğimi okurlarım bilecektir.

Alçı'nın ilgili yazısının tamamını buradan okuyabilirsiniz...

Diğer yazarları okumak için lütfen linki tıklayınız...

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Cem Yılmaz 'ahlaksız buluyorum' deyip isyan etti: 1 tane oyumuz var Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
40 liralık öğrenci indirimi başladı! Mavi karta yükleme yapabilirsiniz
İbrahim Üzülmez'in Beşiktaş hayali
ALES sonuçları açıklanıyor ÖSYM ALES/1 sınav sonuç bilgisi
Görenler gözlerine inanamıyor, 4,5 aylık tavşan tam 7 kilo
İstanbul'da öğrenci akbili indirimi! Resmen başladı
Pakistan'da yolcu otobüsü kaza sonrası alev aldı 15 ölü
Yorumlar 12 yorum