HABER /  POLİTİKA

Mustafa Varank açıkladı! 100-150 bin lira faizsiz kredi kullanabilecekler

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, son dakika açıklamalar yaptı. Bakan Varank, 150 bin TL'ye kadar faizsiz kredi müjdesi verdi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Elazığ ve Malatya'daki işletmelerin, istihdam durumuna göre 100 bin ile 150 bin lira arasında faizsiz kredi kullanabileceğini söyledi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

150 bin TL'ye kadar faizsiz kredi

İmalat sanayinde faaliyet gösteren işletmeler, depremden fiziki olarak zarar görmese de KOSGEB'in İmalat Sanayi İşletme Kredisi Faiz Desteği Programından faydalanabilecekler. Bu şu anlama geliyor. 50 ve altı çalışanı olan işletmeler, 100 bin liraya kadar kullanacakları kredide, 50'den fazla istihdamı olan işletmeler 150 bin liraya kadar kullanacakları kredide, faizsiz ve 1 yıl geri ödemesiz KOSGEB'in faiz desteği programından yararlanacak.

"Bu koşullar altında yatırım yapan kazanır"

Kaynakları yatırımlara yönlendirmenin aslında şu anda tam vakti. Finansman maliyetleri düşüyor, ekonomiye olan güven artıyor. Üretim cephesinden güzel haberler birbiri ardına geliyor.

Aralık ayı sanayi üretimi piyasa beklentilerinin oldukça üzerinde gerçekleşerek yüzde 8,6'lık bir artışa imza attı.

Endeksin alt bileşenlerinde de güçlü bir performans gördük. Geçtiğimiz senenin üçüncü çeyreğinde başlayan büyüme, bu sene güçlenerek devam edecek. Şundan emin olabilirsiniz. Bu koşullar altında yatırım yapan kazanır. Büyüyen pastadan hak ettiği payı alır.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Çanakkale Boğazı'ndaki jelimsi tabakaya inceleme Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Galatasaray'da Marcao sezon sonunda satılacak
Polis memuru fuhuş operasyonunda tutuklandı
IMF'den kritik koronavirüs açıklaması
İslam Slimani Monaco'ya hayat verdi
Muslera ile 3 yıl daha! İşte sözleşme detayları
Cemre ne demek ilk cemre yarın havaya düşüyor
Yorumlar 1 yorum