BIST 1.391
DOLAR 8,74
EURO 10,37
ALTIN 495,67
HABER /  GÜNCEL

Mühendisin kabusa dönen 'ikinci bahar' hayali: Bu da bitsin geliyorum...

Mühendis Ü.S., eşinden boşandıktan sonra evlilik sitesine üye oldu. Ü.S.'nin hayatı, burada yabancı uyruklu 'Hoşgün' lakaplı kadınla tanışmasıyla adeta film senaryosuna dönüştü. Ü.S., ikinci baharını yaşamak isterken kadın tarafından 334 bin TL dolandırıldı.

Abone ol

Boşandıktan sonra, hayatına yalnız devam etmek yerine kendisine yeni bir hayat arkadaşı bulmak isteyen Mühendis Ü.S.  “www.russiancupid.com” isimli evlilik sitesine üye oldu. Hürriyet'in haberine göre; Ü.S., bu evlilik sitesinde mart 2019’da kendini “Hoşgün” olarak tanıtan “Dzhoshkun Sezgin Hyusein” adındaki kadınla tanıştı.

Bir süre yazışıp konuştuktan sonra Hoşgün (28), anne-babasını Bosna Savaşı’nda kaybettiğini, Makedonya’da halasının yanında kaldığını, eniştesinin kumar borcuna karşılık kendisini başka erkeklere vermek istediğini söyledi.

'Sevgilim' gibi sözlerle duygusal ilişkiye inandırdı

Yeni bir hayat kurmak istediğini belirten Hoşgün, 1 yıl önce boşanan ve evlenmek niyeti ile hayat arkadaşı arayan Ü.S.’yi ikna etti. Hoşgün, “Canım, sevgilim, seni seviyorum, sana geliyorum” gibi sözlerle Ü.S.’yi aralarında duygusal bir ilişki başladığına inandırdı. Ü.S., evlenmek üzere gelebileceğini söylemesi üzerine Hoşgün’ü İstanbul’a davet etti. Hoşgün, çalışmadığı için parasının olmadığını söyleyerek İstanbul’a gelebilmek için çeşitli bahanelerle para istedi.

"Bu sefer son, bu da bitsin...: Bir yandan Ü.S.’den ısrarla para isteyen Hoşgün, çeşitli bahanelerle Ü.S.’yi oyalamaya devam etti. Hoşgün, tekrar sigorta yaptırması gerektiği, halasının kredi borcu faizi, kendisine Bosna’da kalan mirası alabilmek için paraya ihtiyacı olduğu bahaneleriyle “Bu sefer son, bu da bitsin geliyorum” diyerek Ü.S.’den para istedi.

Sürekli para göndermekten dolayı rahatsız olan Ü.S. bulunduğu yere gelip kendisini almayı, Türkiye’ye getirmeyi teklif etti. Ancak Hoşgün, gelmesini istemeyerek buna şöyle yanıt verdi:

Sakın gelme, eniştem ikimizi de öldürür

Havaalanında 3 gün konaklamak zorunda kaldığını belirterek yeniden para isteyen Hoşgün’ün artık pasaport kontrolünden geçebileceğini söylemesi üzerine Ü.S. müstakbel eşini karşılamak için havalimanına gidip beklemeye başladı. Uzun süre geçmesine rağmen Hoşgün’den haber alamayan Ü.S.’yi, Romanya’dan arayan bir şahıs Hoşgün’ün nezarette olduğunu söyleyerek, nezaretten çıkması için avukat parası istedi.

İnanılır gibi değil, 38 bin Euro'yu gönderdi, dolandırıldığını anladı

Hoşgün’ün istediği toplam 38 bin Euro’yu (yaklaşık 334 bin TL) verdiği hesaplara gönderen Ü.S. dolandırıldığını anlayınca avukatı İlker Atamer aracılığıyla İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Avukat Atamer’in dilekçesinde, Ü.S.’nin yaşadıkları anlatılarak örgütlü bir şekilde dolandırıldığı öne sürüldü.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Bursa'da taksici tecavüz etti fuhuş yaptırdı! Yaşadıklarını tek tek anlattı Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Çukur dizisindeki Seren Erdenet rolünü kim oynuyor gerçek adı ne?
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Koronavirüse karşı sonbaharda bu kurallara dikkat!
Whatsapp'tan sonra Facebook'a da kısıtlama geldi
Yargıtay'dan eş rızası kararı! İpotekli evi alan banka haksız bulundu
Çukur dizisinde Cengiz Erdenet'i kim oynuyor gerçek adı nedir?
Lionel Messi Barcelona ile idmanlara çıktı
Meksika'da ölüm belgeleri tükendi: 1 milyon 100 bin yeni belge basılacak
Trump'ın eski avukatı kitap yazdı! Trump'a 'yalancı, sahtekar, zorba ve ırkçı' dedi
İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan Suudi Arabistan'a Kaşıkçı davası tepkisi
Yorumlar 15 yorum