BIST 1.408
DOLAR 8,02
EURO 9,61
ALTIN 455,63
HABER /  GÜNCEL

MSÜ başvurusu 2021 son gün ne zaman başvuru ekranı

Bünyesinde, harp okulları, meslek yüksekokulları ve enstitüler yer alan Milli Savunma Üniversitesi yani MSÜ her yıl bünyesine sınavla öğrenci kabul ediyor. MSÜ sınav tarihi geçtiğimiz günlerde ÖSYM tarafından duyuruldu. MSÜ sınav başvuruları 23 Şubat’ta sona erecek.

Abone ol

Milli Savunma Üniversitesi'nde eğitim almak isteyen adayların katılacağı MSÜ 4 Nisan tarihinde merkezi olarak uygulanacak. MSÜ sınav başvuruları ise 27 Ocak tarihinde başladı ve 23 Şubat’ta sona erecek.

MSÜ ne zaman yapılacak:

MSÜ 2021 yılında 4 Nisan tarihinde merkezi olarak uygulanacak.

Başvurular ne zaman başlıyor: MSÜ başvuruları 27 Ocak tarihinde başlayacak ve 23 Şubat'ta sona erecek. Geç başvuru günü ise 3 Mart olarak açıklandı. Sonuçlar 29 Nisan'da erişime açılacak.

MSÜ nedir:

Milli Savunma Üniversitesi, 31 Temmuz 2016 tarihinde Millî Savunma Bakanlığı'na bağlı olarak kurulan askerî yükseköğretim kurumu.12 Şubat 2017 tarihinde Hava Harp Okulunda yapılan törenle üniversitede eğitim ve öğretime başlanmıştır.

Üniversite bünyesinde Ankara'da Kara Harp Okulu, Tuzla'da Deniz Harp Okulu, Yeşilköy'de Hava Harp Okulu, Balıkesir'de Kara Astsubay Meslek Yüksekokulu, Yalova'da Deniz Astsubay Meslek Yüksekokulu, İzmir'de Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu, Ankara'da Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu, Kara, Hava ve Deniz Harp Enstitüleri, Atatürk Stratejik Araştırmalar Enstitüsü, Müşterek Harp Enstitüsü, Fatih Harp Tarihi Araştırmaları Enstitüsü, Alparslan Savunma Birimleri Enstitüsü, Barbaros Deniz Bilimleri ve Mühendisliği Enstitüsü, Hezarfen Havacılık ve Uzay Teknolojileri Enstitüsü ve Milli Savunma ve Güvenlik Enstitüsü yer alıyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Türk bilim insanları Kovid-19’un vücutta bıraktığı yeni bir hasarı keşfetti
CSKA'da Mike James kadro dışı
Böylesi görülmedi! Mersin'de evden çıkanlar görenleri şok etti
Antalya'da bankamatikte işlem yaparken öldü ailesi gözyaşlarına boğuldu
SP YİK Başkanı Asiltürk: Cumhurbaşkanı, İstanbul Sözleşmesi'nin kalkacağını kesin olarak ifade etti
Giresun'da 2 kişinin oyunuyla esnaf şoka uğradı! 14 bin lirası gitti geriye sahte ballar kaldı
Beşiktaş-Trabzonspor maçının hakemi belli oldu
Hakkari'de gören hayret etti! Gözyaşlarını tutamadı eve aldılar
Eldivenleriyle gündeme oturan Senatör Sanders'ın, oyuncak bebeği 20 bin 300 dolara satıldı
Fransa'da Macron'a soğuk duş! Halkın yüzde 60 olumsuz buluyor
Yorumlar