BIST 4.960
DOLAR 20,88
EURO 22,52
ALTIN 1.327,69
HABER /  GÜNCEL  /  YEREL

Giresun'da 2 kişinin oyunuyla esnaf şoka uğradı! 14 bin lirası gitti geriye sahte ballar kaldı

Demirören Haber Ajansı
Demirören Haber Ajansı

GİRESUN'da esnafın dükkanına gelen bir kişi numune bal bırakıp talep olması halinde de kendisini arayabileceğini söyledi. Bir süre sonra dükkana gelen ve 400 kilo bal sipariş etmek isteyen başka bir kişi üzerine esnaf, 13 bin 750 TL ödeyerek 250 kilogram ürün aldı. Bal talep eden ve getiren 2 kişi de ortadan kaybolunca esnaf dolandırıldığının farkına vardı.

Abone ol

Bulancak ilçesine gelen kimliği belirsiz kişiler, girdikleri iş yeri sahiplerine ücretsiz organik bal numuneleri vererek, talep halinde de sipariş etmeleri için irtibat numarası bıraktı. Aradan bir süre geçtikten sonra müşteri gibi davranan, kendisini ‘İzzet C.’ olarak tanıtan kişi, numune bal bırakılan esnaf Dursun Karahasan’ın dükkânına geldi.

Bu kişi, tadına bakıp beğendiğini, ballardan 400 kilogram almak istediğini söyleyince, Karahasan da numune bal bırakanlarla irtibata geçip 13 bin 750 TL karşılığında 250 kilogram bal satın aldı.

İkinci gelen ballar sahte çıktı                                                                                          Karahasan, siparişi veren kişi geri gelmeyince, bıraktığı telefonlara da ulaşılamayınca dolandırıldığını anladı. Test yaptırdığı ballardan numune olarak bırakılan ilk parti balların gerçek bal olduğunu, sipariş verdiği ikinci parti ürünlerin ise glikoz şurubu olduğunu tespit eden Karahasan, durumu polise bildirdi. 

Polis, akıllara durgunluk veren yöntemle dolandırıcılık yapan çetenin üyelerini yakalamak için çalışma başlattı, iş yeri ve çevredeki güvenlik kameralarını incelemeye aldı.

Balı böyle bıraktılar: Bu arada sipariş üzerine dolandırıcıların Karahasan'ın iş yerine bal bırakma anları da güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülere, panelvan minibüsle gelen kişinin, ürünlerin olduğu kutuları taşıyıp iş yerine bıraktığı görüldü.

Dolandırıcıların bulunmasını isteyen ve herkesin bu tür durumlarda dikkatli olması gerektiğini belirten Dursun Karahasan, "Turizm işiyle uğraştığını söyleyen bir kişi dükkana gelerek, numune bırakılan balın tadına baktı, çok beğendiğini söyleyip, 400 kilo sipariş verdi. Ben de 13 bin 750 TL ödeyip, 250 kilo bal aldım. Ancak bu kişi balları almaya gelmedi. Telefonla da ulaşamadık. İncelemede, ballar glikoz şurubu çıktı” dedi.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Bursa'da donmak üzereydi! Yürek yakan olayda evsiz kadını polis kurtardı
Foto Galeri Bursa'da donmak üzereydi! Yürek yakan olayda evsiz kadını polis kurtardı Galeriye Gözat